Сучасні жінки не лише керують будинком, а й "керують" цифровою частиною сімейного життя – і це додає невидимого навантаження, за яке, на жаль, не платять. Так, чоловіки стали більше допомагати вдома, але такі завдання, як відстеження шкільних чатів, онлайн-замовлення та організація сімейних заходів, все одно частіше лягають на плечі жінок.

Знайомий ранок: у шкільному чаті з'являється повідомлення про те, що сьогодні у дітей є чергове свято/конкурс/захід, і потрібно знайти костюм. Хто першим починає панікувати та шукати вбрання?

Зазвичай, це мама. Це вже настільки стало звичкою, що ніхто навіть не замислюється, що можна попросити про допомогу чоловіка.

Батьки сваряться
Батьки сваряться

Популярні новини зараз
Хлопчик, який втратив матір на війні, звернувся до Лубінця з проханням "розібратися" з бабусею-злодійкою: забрала всі гроші дитини ЄС погрожує припинити постачання електроенергії в Україну: поставили жорсткі вимоги Нова допомога для переселенців: майже 11 тисяч гривень кожному Ухилянтам скасовують куплені відстрочки: чоловіків чекають масові перевірки
Показати ще

Дослідження, про які повідомляє BBC, говорять, що все це планування, управління домашніми справами та "нескінченне" стеження чатів викликає вигоряння. Особливо це сталося під час пандемії, коли жінки в півтора рази частіше, ніж чоловіки, були на зв'язку одночасно і по роботі, і з сімейних питань. Причому це стосується не лише великих міст – така картина спостерігається у 29 країнах.

Історично склалося так, що робота чоловіків завжди вважалася більш важливою та поважною. Ситуація поступово змінюється, але рівноправності ще далеко. Навіть якщо жінка обіймає високу посаду, їй доводиться стежити за сімейною організацією.

Батько і дитина
Батько і дитина

У результаті виходить парадокс: чим більше часу жінка витрачає на домашні справи, тим менше у неї шансів на кар'єрне зростання і тим вищий рівень стресу.

Соціолог Хіджунг Чанг каже, що жінки, які працюють з дому, доглядають дітей і виконують домашні справи частіше, ніж ті, хто працює в офісі, тому що вони можуть "втиснути" більше завдань свого дня. Чоловіки навіть коли працюють віддалено, зазвичай більше зберігають свої особисті межі.

Школярі. Фото Freepik
Школярі. Фото Freepik

Як виправити ситуацію?

Один із варіантів – ділити завдання так, щоб кожен член сім'ї виконував їх від початку до кінця. Це допоможе зробити організаційну частину видимою, а навантаження більш рівномірною . Наприклад, один відповідає за гуртки та заходи, інший – за шкільні чати та покупки.

Обговорення справ усередині сім'ї також може зняти частину цього навантаження.

Деякі сім'ї вже знайшли вихід. Одна мама розповіла, що у них із чоловіком є ​​загальний календар, куди вони записують усі завдання на тиждень. В іншій сім'ї кожен з батьків відповідає за позашкільні справи однієї дитини, повністю керуючи її розкладом – від гуртків до поїздок.

Вікна школи
Вікна школи

Найкорисніша порада для тат – брати на себе більше відповідальності за дітей, включаючи відпустку для догляду за дитиною. Це допомагає більш справедливо розділити як домашнє, так і цифрове навантаження.

Але найголовніше - треба визнати, що ця "невидима" робота існує, і почати її ділити. Можна почати з малого: нехай тато займеться шкільним чатом або організує дозвілля для дітей. Чим більше батьки ділитимуться сімейними обов'язками, тим більш рівномірно розподілиться і цифрове навантаження.

Поспішаємо повідомити, батьки запідозрили "совок" в українських школах: "Які ще козаки-октябрята?"

Раніше нам стало відомо про те, що поліція займеться школярами: реагуватимуть дуже швидко

Читайте також, школярі будуть вдома довше: скільки триватимуть зимові канікули