Листопад – місяць, коли основна робота дільниці проведена. Тому протягом місяця потрібно було закрити усі недоробки та готуватися до зими.

На початку третього місяця осені необхідно приділити час не лише городу, а й деревам. Тому спершу ми розповімо, які справи потрібно зробити у своєму саду.

Догляд за садом восени. Фото: скрін Ютуб
Догляд за садом восени. Фото: скрін Ютуб

Основні роботи у саду

1) У листопаді збирають зимові сорти яблук. При збиранні врожаю слід звертати увагу і на хворі гілки. Якщо такі є – вирізайте, щоб це не поширилося на всі дерева.

Зимові яблука. Фото: скрін Ютуб
Зимові яблука. Фото: скрін Ютуб
Зимові яблука. Фото: скрін Ютуб

Популярні новини зараз
З грудня вже не мобілізують: хто з чоловіків точно не отримає повістку до Нового року Гороскоп на середу 4 грудня для всіх знаків Зодіаку: прийшов час для вирішення питань Monobank встановлює обмеження на картки українців: які послуги блокують Необхідно замінити: Vodafone зробили важливе оголошення для абонентів
Показати ще

2) Обробіть спеціальними засобами проти мишей та гризунів плодові дерева. Крім цього необхідно побілити стовбури та замульчувати перегноєм ґрунт навколо стовбурів.

Побілка дерев восени. Фото: скрін Ютуб
Побілка дерев восени. Фото: скрін Ютуб
Побілка дерев. Фото: скрін Ютуб

3) Якщо стоїть суха погода – добре пролийте ґрунт навколо дерев. Така процедура зміцнить їхню кореневу систему перед настанням холодів.

4) Наведіть порядок на клумбах: заберіть однорічні рослини, які вже відцвіли та засохли.

5) До стійких холодів слід викопати багаторічні квіти. Такі, як канни, жоржини та гладіолуси.

Гладіолуси, фото: Знай.ua
Гладіолуси, фото: Знай.ua

Основні роботи на городі

1) На початку листопада слід прибрати всі пізні овочеві культури: буряки, моркву, капусту та інші. Краще робити це на початку – середині місяця.

2) Хворе (з інфекціями) листя необхідно вивезти за межі ділянки, щоб хвороби не поширилися на інші дерева.

3) Заберіть суху траву та віднесіть добрива на порожні ділянки. Таким чином, у вас буде повністю підготовлене під посадку місце на весну.

Жінка, яка прополює свій город
Жінка, яка прополює свій город

Нагадаємо, з чим ні в якому разі не можна змішувати золу і як вона впливає на ґрунт, поради досвідчених городників.

Раніше ми повідомляли, що для картоплі, дерев, помідорів, баклажанів та перцю: як правильно використовувати яєчну шкаралупу на ділянці.