У Польщі розпочалися перевірки температурного режиму у багатоквартирних будинках. Якщо у вашій квартирі дуже холодно – готуйтеся до штрафу. Як повідомляє Gazeta Prawna, мешканці, які економлять на опаленні за рахунок сусідів, можуть бути покарані на суму до 500 злотих.

Хто такі "теплові паразити"?

Йдеться про тих, хто повністю відключає опалення у своїй квартирі та розраховує зігрітися за рахунок тепла від сусідів. Така практика призводить до кількох проблем:

  • Зростання видатків для інших мешканців – сусіди змушені платити більше.
  • Поява вогкості та плісняви ​​– холодні квартири шкодять не лише своїм мешканцям, а й усьому будинку.
  • Несправедливий розподіл рахунків – за комфорт платять ті, хто дотримується норм, а "паразити" залишаються в плюсі.

Опалення, скріншот: YouTube
Опалення, скріншот: YouTube

Які правила?

Згідно з розпорядженням міністра інфраструктури, температура у житлових кімнатах повинна бути не нижче 20°C, а у ванній – 24°C. У деяких громадах допускається зниження до 16-17°C, але це вже крайній випадок.

Популярні новини зараз
Суди отримали більше влади: новий закон вдарить по боржниках, готуйте 121 тисячу гривень Українцям потрібно терміново переоформити рахунок: хто має зібрати документи та піти до центру клієнтів "Ощадбанк" заманює пенсіонерів у боргову яму: що роблять працівники відділень Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні
Показати ще

Як відбуваються перевірки?

З початком опалювального сезону житлово-будівельні кооперативи розпочали інспекції. Інспектори заміряють температуру у квартирах та фіксують порушення. Якщо ви виявили, що ви не підтримуєте мінімально допустиму температуру, вам може загрожувати штраф.

Тож якщо живете в Польщі і вирішили заощадити, подумайте двічі: зігрітися за чужий рахунок може вийти дорожче.

Нагадаємо, Польща затвердила нові правила перебування українців: доки дозволять залишитися

Раніше українцям анонсували лютневий перерахунок тарифів: які платіжки зміняться

Крім того, Знай.ua повідомляв, скільки не плати - все одно буде борг: українці віддають за газ більше через просту помилку