Народне свято Своборине дерево відзначається 6 червня. Свобориним деревом на Русі називали шипшину. З цього дня, як вважали в народі, починалося справжнє літо. Так і говорили: «Шипшина цвіте — рум'янець року веде».

У наших предків шипшина була символом молодості, краси і любові. Існувала легенда про його походження: красива молода козачка полюбила хлопця, але станичний отаман спокусився її красою, викрав дівчину, а її нареченого відправив на війну. Полонянці вдалося втекти в ліс, там вона позбавила себе життя, а на її могилі виріс кущ із ніжно-рожевими запашними квітами. Одного разу отаман побачив цей кущ і вирішив відламати гілку з прекрасними квітами, але вона негайно покрилася гострими шипами і обдерла руку ворога в кров.

На Русі було прийнято приходити до куща шипшини, щоб позбутися смутку, заспокоїти душу. А коли шипшина тільки-тільки розквітала, бабусі сідали під ними з онуками і розповідали їм казки. Вважалося, що це допоможе дітям позбутися страхів.

Цінувалися в народі і цілющі властивості шипшини. Пелюстками лікували рани, за допомогою меду, звареного на квітах, чистили кров, лікували відваром простуду. Дівчата знали: якщо вмитися водою, настояною на квітах шипшини, то особа стане світлим.

В цей день починалися так звані літні, або зелені Святки. Було прийнято прикрашати будинки рослинністю, завивати на березах вінки. Спостерігали за прикметами: якщо в цей час іде дощ, то буде багато грибів.

Популярні новини зараз
Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."
Показати ще

Зі сну 6 червня означають наступне: побачити діжу — в недалекому майбутньому сильно погладшати; побачити землетрус — потрапити в немилість до начальства; подушку пір'ям набивати — до заміжжя; ставити книги в шафу — до гіркого досвіду; побачити в сні брата чи сестру — до втрати грошей; чути у сні гул — до звістки; милуватися на себе в дзеркало — до виконання заповітного бажання; мити підлогу шваброю — до розладу.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 5 червня відзначається народне свято Левон Огірочник (Левон Конопляник). Святий Леонтій, пам'ять якого шанують в цей день, жив у 12 столітті і був єпископом Ростовським і Суздальським.