Ніч Івана Купала-2018 відзначається в ніч з 6 липня на 7 липня – як і в усі інші роки. В цьому році стрибати через багаття і шукати квітку папороті всі бажаючі будуть з п'ятниці на суботу.

Цей народний свято східних слов'ян, присвячене літньому сонцестоянню і найвищому розквіту природи і відзначається 24 червня (7 липня). За часом проведення співпадає з християнським святом Різдва Іоанна Предтечі. У календарному циклі симетричний Різдва (Коляди).

Ніч напередодні свята за своїм ритуального наповнення перевершує сам день Івана Купали.

У купальському святі поєдналося два елемента: язичницький та християнський, як вважають історики і культурологи.

Популярні новини зараз
Обладнання зламалося: в "Укренерго" заявили, що вимкнення світла будуть довшими "З нас деруть три шкіри, цинічно та жорстоко": експерт пояснив, як можна було виправити ситуацію Повістки та перевірки на вулицях: ТЦК готуються до посиленої мобілізації Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Дохристиянське назва свята невідомо. Назва Іван Купала має народно-християнське походження і є слов'янським варіантом імені Іоанн Хреститель, оскільки епітет Івана перекладається з грецької як "купатель, погружатель". Вибір саме дієслова купати для перекладу епітета "хреститель" був обумовлений і власне слов'янськими уявленнями: праслав. kǫpati означало ритуальне обмивання, очищення, яке здійснювалося у відкритих водоймах.

Вчора українці також святкували важливий день.

Знай.uа нагадує, що щорічно 6 липня відзначається Всесвітній день поцілунку. Це неофіційне свято, він присвячений прояву почуттів, які виражаються за допомогою поцілунків - родинних, дружніх, любовних.

Свято поцілунку не має авторства або дня його винаходу, невідомо також, хто перший поцілувався. Це дія виникла сама собою, пройшовши через епохи і культури.

Люди цілуються і в знак поваги, і в знак примирення, навіть здійснюють ритуал поцілунку з ворогами - на знак відкритості та прозорості намірів. У деяких культурах триразовий поцілунок в щоку є обов'язковою частиною привітання. Ну і, звичайно ж, закохані тільки і чекають поцілунків і палких обіймів.

Також нагадуємо, що в честь цього дня ми також писали истоическую зведення разом з привітаннями та побажаннями для вас і ваших близьких.

Вважається, що існує більше 50 видів поцілунків, якими обмінюються коханці. Ще стільки ж поцілунків з розряду "інше", коли мова йде про вияв почуттів без сексуального підтексту. Це поцілунки при зустрічі друзів, поцілунки дітей і навіть поцілунки тварин і неживих предметів.