17 липня за народним календарем відзначається свято Андрій Налива. Також у цей день православні вшановують пам'ять архієпископа Андрія Критського.

Історія життя святого

Архієпископ Андрій Критський, народився в сирійському місті Дамаск. Там святий провів юнацькі роки, будучи німим. Але сталося диво, адже Андрій заговорив, коли став вивчати Слово Боже.

Так, юнак присвятив життя служінню Господу, заради цього він переїхав в Єрусалим. У місцевому монастирі він завоював повагу братів лагідністю характеру і строгістю життя.

Зовсім скоро святого запросили в патріархію Єрусалиму працювати писарем. Після того як Андрій взяв участь в VI Вселенському Соборі, він став дияконом і за дорученням Церкви прийняв опіку над сиротами та літніми людьми. З приходом до влади Юстиніана священнослужителя удостоїли сану архієпископа Критського. Як свідчать церковні видання, Андрій помер у похилому віці в 712 році. Варто відзначити, що за довге, присвячене Богу життя, проповідник написав багато молитов, піснеспівів, канонів та інших видів молінь.

Традиції та обряди на Андрія Налива

В народі свято назвали Андрій Наливу за те, що як раз до його іменин на полях вже починають наливатися озимі культури. «Озими в наливах дійшли», — вірили наші предки.

Популярні новини зараз
Подивися уважно у трудову книжку: через ці "записи" українці залишаються без пенсії Вистачить на хліб, поповнення рахунку та упаковку насіння: кому з 1 квітня додадуть до пенсії 500 грн Гороскоп на тиждень 18-24 березня для всіх знаків Зодіаку: легкий шлях Скорпіонів, відмова Тельців та труднощі Риб Клієнти Monobank залишаються без грошей: доступ до рахунку закривають без попередження
Показати ще

Так, селяни шанували овес, про який шанобливо говорили: «Батюшка овес до половини уріс». При цьому гречка тільки починала сходити. «Овес у кожусі, а на гречці і сорочки немає», — говорили слов'яни. Традиційно на це свято готують вівсяну кашу з маслом, годують коней вівсом, обдають вівсяне лушпиння окропом і дають худобі подихати цим паром, щоб вона не захворіла.

Зазначається, якщо у цей день лив сильний дощ, то в народі його називали «андріївським». Також на Андрія було прийнято проводити обряди закликання дощу. Ще наші предки вірили в прикмети про погоду «Який Андрій Наливу — такий і Калинник (11 серпня)». Вважалося, що якщо на Андрія з'являється на деревах жовте листя, це віщує ранню осінь.

Раніше портал "Знай.uа" писав, які існують традиції на Мокія і Марка, пам'ять яких відзначається 16 липня.