П'ятниця, 18 травня, присвячена Ірині - Аріні - Македонській. Будучи дочкою Лакінія, який правив одною з македонських земель, Ірина, на відміну від свого батька-язичника, стала християнкою. В цей день варто відмовитися від важкої їжі і вульгарних слів. Про це повідомляють ЗМІ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПісля того, як її батька у владі змінив правитель Седекий, почалися переслідування християн, і Ірина опинилася в числі гнаних. Але катування, яким її піддали, не пошкодили дівчині, і вона не тільки була відпущена, але і жила довгі роки, здобувши славу цілительки хворих. І так Ірина стала першою з жінок, що удостоїлися ліка великомучениц.
У цей день, як у попередній, продовжували садити розсаду, насамперед огірки і капусту, і цю важливу справу довіряли одним тільки жінкам, і вважалося, що потрібно в цей час бути наодинці – берегтися лихого ока.
Щоб капуста виросла велика, біла і туга, перший із посаджених паростків треба було накрити великим горщиком і накинути зверху білосніжну скатертину. Для відводу ж нечисті і комах-шкідників по краях грядок висівали кропиву, та ще з вироком: "Кропиву — чортам, капусту — нам!".
У ті часи капуста – один із найголовніших овочів на селянському городі, про що говорили: "Для чого город городити, якщо капусти не садити?", "Премудрість у щах, сила в капусті", "Без капусти щі не густі".
Ім'ям цього овоча навіть назвали особливий хоровод, коли один молодець пісню заспівувачів та починав ланцюжок із молодих і веселих.
Ще одна приказка: "На Ірину худа трава із поля вон". Означала вона, що пора відправитися на покіс і випалити суху торішню траву.
Прикмети:
Непогожий день – урожай хліба буде хорошим.
Погіршення погоди віщує затяжний дощ із короткими перервами.
По небу пливуть на північ великі хмари – незабаром почнеться дощ.
Якщо розсада вбирає багато води – час сінокосу буде сухим. Якщо навпаки, то пора косовиці буде мокрою.
Якщо в окрузі замовкли птахи – скоро почнеться негода.
Гусак чистить пір'я в сухому місці – до похолодання. Якщо він робить це у водоймі – буде тепло і ясно.
Дивіться сюжет про свята