Дитину з води не витягнеш і іноді виникає конфлікт. Батькам хочеться сісти на 2 стільці – і дитині дати наплескатися, і самому відпочити. У результаті батьки часто залишають дітей самих плескатися в смузі прибою. Що робити, щоб зробити відпочинок біля води безпечним, у своєму блозі на МедОбзор розповіла психолог Ольга Товпенко.

Наскільки це безпечно?

Є очевидні небезпеки, про які ми всі знаємо: піти під воду через хвилі, з-за того, що загрався чи хтось тягнув тебе за собою, почати тонути. Але є також і неочевидні біди, наприклад, "сухе утоплення", коли вода, яка залишилася в легенях, призводить до выдтермынованих наслідків. Деколи страшних.

Повернемося до психології

Популярні новини зараз
Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу Штрафів від ТЦК стане значно більше: ухилянтів "задушать" грошима Продається на ринках та магазинах: в Україні з'явився на прилавках смертельно небезпечний продукт Пенсіонерів ощасливлять допомогою: заплатять по 4000 гривень
Показати ще

Три фактори, які присипляють пильність батьків:

Чим краще і впевненіше дитина поводиться на воді, тим безтурботніші батьки.

Чим більше ви були надані самі собі, тим більше у вас "довіри" до власної дитини. Але, як кажуть, довіряй, але перевіряй.

Наявність плавзасобів. Однак сама по собі їх наявність не гарантує безпеку. В колі можна перевернутися через хвилі. Так що використовуйте жилети і нарукавники.

Щоб не відбувалося, пам'ятайте: догляд за дітьми необхідний завжди! Навіть якщо ви впевнені в цілковитій самостійності вашої дитини і її бездоганних здібностях триматися на воді. Якщо хочете відпочити – доручіть іншому надійному дорослому нагляд за дітьми.

Раніше повідомлялося, що в Україні була складена карта самих небезпечних водойм країни. Особливо небезпечні зазначені водойми для маленьких дітей. Центр громадського здоров'я оприлюднив інтерактивну карту пляжів і рекреаційних зон в Україні, де взагалі не рекомендується купатися, адже якість води на цих пляжах і зонах не відповідає законодавчій нормі.

Нагадаємо, на запорізьких курортах біля узбережжя Азовського моря регулярно відбуваються смертельні випадки на воді. Рятувальники б'ють на сполох, адже відпочиваючі на азовському узбережжі продовжують ігнорувати елементарні правила безпеки.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Чорне море перетворилося на кисіль.

Також "Знай.uа" писав, що брати з собою у відпустку.