Дитину з води не витягнеш і іноді виникає конфлікт. Батькам хочеться сісти на 2 стільці – і дитині дати наплескатися, і самому відпочити. У результаті батьки часто залишають дітей самих плескатися в смузі прибою. Що робити, щоб зробити відпочинок біля води безпечним, у своєму блозі на МедОбзор розповіла психолог Ольга Товпенко.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНаскільки це безпечно?
Є очевидні небезпеки, про які ми всі знаємо: піти під воду через хвилі, з-за того, що загрався чи хтось тягнув тебе за собою, почати тонути. Але є також і неочевидні біди, наприклад, "сухе утоплення", коли вода, яка залишилася в легенях, призводить до выдтермынованих наслідків. Деколи страшних.
Повернемося до психології
Три фактори, які присипляють пильність батьків:
Чим краще і впевненіше дитина поводиться на воді, тим безтурботніші батьки.
Чим більше ви були надані самі собі, тим більше у вас "довіри" до власної дитини. Але, як кажуть, довіряй, але перевіряй.
Наявність плавзасобів. Однак сама по собі їх наявність не гарантує безпеку. В колі можна перевернутися через хвилі. Так що використовуйте жилети і нарукавники.
Щоб не відбувалося, пам'ятайте: догляд за дітьми необхідний завжди! Навіть якщо ви впевнені в цілковитій самостійності вашої дитини і її бездоганних здібностях триматися на воді. Якщо хочете відпочити – доручіть іншому надійному дорослому нагляд за дітьми.
Раніше повідомлялося, що в Україні була складена карта самих небезпечних водойм країни. Особливо небезпечні зазначені водойми для маленьких дітей. Центр громадського здоров'я оприлюднив інтерактивну карту пляжів і рекреаційних зон в Україні, де взагалі не рекомендується купатися, адже якість води на цих пляжах і зонах не відповідає законодавчій нормі.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Чорне море перетворилося на кисіль.
Також "Знай.uа" писав, що брати з собою у відпустку.