Бродвей та інші стріт: звідки походять назви знаменитих вулиць Нью-Йорка

поділитись

0

0

Уолл-стріт, Бродвей, Лексингтон-авеню - всім відомі ці назви вулиць, але мало хто знає, чому вони так називаються.

Навіть якщо ви (поки ще) не були в Нью-Йорку, ви напевно знаєте назви його найвідоміших вулиць. З книг, фільмів, серіалів, розповідей мандрівників. Znaj.ua розповість, звідки у вулиць Нью-Йорка з'явилися такі назви. Щоправда, відрізнити, які з історій відбувалися насправді, а які – не більш ніж міські легенди, вже складно. У цьому нам допомогла розібратися директор туристичної компанії «Пілот» Олена Корчинська.

Бродвей

Бродвей – не тільки, мабуть, найзнаменитіша вулиця Нью-Йорка, але ще й одна з найстаріших. Крім того, це одна з головних артерій міста, що перетинає з півночі на південь весь Манхеттен, потім проходить через Бронкс і тягнеться ще 18 миль за кордоном міста.

З назвою, здавалося б, усе зрозуміло: Broadway – це широка дорога. Але з однією поправкою. Походження слова голландське – Breedeweg. Адже Нью-Йорк був заснований голландцями і деякий час носив ім'я «Новий Амстердам».

бродвей

Уолл-стріт

Не менш відома вулиця, яка символізує всю фінансову систему Америки. Первісна голландська назва звучала як de Waal Straat. За офіційною версією, назва походить від стіни (Waal, Wall), якою голландці відгородили свої володіння від конкурентів-англійців.

За іншою теорією, Уолл-стріт названа так на честь валлонських переселенців (Walloon), перших європейських колонізаторів Манхеттена.

уолл-стрит

Медісон-авеню

Знаменита авеню на Іст-Сайді, як і Медісон-сквер, названа на честь Джеймса Медісона, четвертого президента США.

Хаустон-стріт

Туристів і новачків в місті легко визначити по тому, як вони вимовляють назву Houston Street. «Х'юстон» - за аналогією з містом в Техасі.

Самі ж ньюйоркці кажуть «Хаустон», адже вулиця названа на честь Вільяма Хаустона, який представляв штат Джорджія в Континентальному конгресі у 1784-1786 роках.

хаустон-стрит

Лексингтон-авеню

Від ньюйоркців ви часто почуєте назву «Лекс», так вони скорочують «Лексингтон-авеню». Названа вона так на честь битви при Лексингтоні в Массачусетсі, часів війни за незалежність США. На відміну від всіх авеню Нью-Йорка, які розташовані за порядковими номерами, Лексингтон втиснута між Третьою і Четвертою авеню. Власник землі просто вирішив більше заробити на забудові.

лексингтон-авеню

Парк-авеню

Так зараз називають Четверту авеню. У 19 столітті залізнична компанія проклала тут рейки, з приводу чого місцеві жителі були дуже незадоволені. В результаті рейки накрили сіткою і травою, цю частину дороги стали називати Парк-авеню, а пізніше – і всю вулицю. Зараз посеред Парк-авеню красується широка розділова смуга, засаджена деревами.

парк-авеню

Автор матеріалу: 
Ольга Сотникова
Теги: 
Нью-Йорк, Бродвей, Уолл-стріт, вулиці Нью-Йорка, подорожі, туризм
Інтерв'ю, Ексклюзив, Шоу-бізнес
12.05.2017
Вибір редакції, Шоу-бізнес
29.05.2017
Ексклюзив, Столиця, Суспільство
29.05.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
16.05.2017
Тварина пропагандує шкідливу звичку в Ірландії
0
0
19:10 29.05.2017
29 травня в США відзначається День пам'яті. Про історію та традиції цього свята.
0
0
18:46 29.05.2017
16 червня 2017 року на території Київського Гольф-Центру вперше в Україні пройде унікальний Білий Дизайнерський Бал - White Design Promenade
0
0
16:02 29.05.2017
Очевидці терпляче спостерігали за сексом закоханих
0
0
14:17 29.05.2017
Ідея спортивно-розважального формату "пробіг + фарби холі" виникла в голові американця Тревіса Снайдера в 2011 році. Розпочавши з проведення невеличкого заходу, з часом, він відкрив організацію The Color Run і тепер щорічно збирає сотні тисяч людей на кольорові пробіги в США, Австралії та інших країнах світу
0
0
11:36 29.05.2017