Використання зубних протезів загрожує людині недоїданням.

У цьому впевнені вчені з Королівського коледжу Лондона. У журналі Geriatrics & Gerontology International вони написали що вставні щелепи заважають пережовувати здорову їжу - наприклад, м'ясо, горіхи, волокнисті фрукти і овочі.

Ці проблеми виникають також у людей, які втратили зуби і не можуть пережовувати їжу.

"На сьогоднішній день практично вся боротьба з травматичністю зав'язана на дієтах і на розвитку у людей грамотного підходу до харчування, а вплив зубів на проблеми в старості заперечується", - зазначив доктор Ваель Саббах.

Популярні новини зараз
По одному кожні два дні: путінське вторгнення забрало життя 42 російських полковників Астролог Влад Росс розкрив таємницю планет: Що дасть Україні ретроградний Меркурій? Кіра Рудик потрапила в ганебний скандал: "Хочеться хайпанути" До кінця літа: у МВС заявили, коли Україна відвоює окупований Донецьк та Луганськ
Показати ще

У дослідах взяли участь 1800 людей, середній вік яких 62 роки. Всіх учасників розбили на три групи: власники мінімум 20 зубів і дві групи тих, у кого їх менше - одні носили протези, інші - нічого.

Після вчені розрахували індекс маси тіла і проаналізували стан зубів, тканин і кісток. Результат показав, що протези підвищують ризик недоїдання або "ламкості" на 32%.

Як роблять зуби

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в житті кожної людини бувають ситуації, коли немає можливості почистити зуби. Однак, при цьому хочеться, щоб ротова порожнина і зуби залишалися чистими.