5 квітня, для православних християн настає Великий (Чистий) четвер. Під час богослужінь у цей день згадують одну з найважливіших євангельських подій: Таємну вечерю, на якій Ісус Христос омив ноги своїм учням, показавши тим самим приклад братської любові і смиренності. Згідно з Євангелієм, на Таємній Вечері Ісусом Христом було встановлено обряд євхаристії — Святого Причастя.

Що не можна робити у Чистий четвер

Оскільки Чистий четвер випадає на останній, найсуворіший тиждень Великого посту, це накладає обмеження на раціон харчування: заборонені продукти тваринного походження.

Не можна присвячувати цей день господарським і побутовим турботам, а також розважальним заходам.

За народною традицією після прибирання у Чистий четвер господиня до самої Пасхи не повинна була брати в руки віник і взагалі займатися прибиранням — це було під забороною.

Популярні новини зараз
ТЦК роздають школярам документи на підпис: чи можуть діти відмовитись Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Показати ще

Тих, хто не встигав закінчити необхідні справи до закінчення четверга, засуджували сусіди.

Вкрай не рекомендується відчувати і проявляти негативні думки і емоції, злитися, сваритися, конфліктувати, ображатися або ображати когось.

Що потрібно робити у Чистий четвер

Відвідати службу в церкві – в цей день у всіх храмах Православної церкви пройдуть Літургії Василя Великого.

Присвятити день роздумів над подіями, описаними в Євангеліях, а також у молитвах.

Можна зайнятися прибиранням будинку до свята, але від великого прання та генерального прибирання краще відмовитися.

Після прибирання можна приступити до приготування святкових страв до Великодня, але пробувати їх заборонено. Можна зайнятися й іншими передсвятковими приготуваннями – наприклад, розмальовувати писанки. При цьому все це необхідно робити з позитивним настроєм.

Нагадаємо, що католики, протестанти, а також православні, які відзначають свята за григоріанським календарем (наприклад, вірмени), вже зустріли Великдень 1 квітня. У православних християн, що живуть за юліанським календарем, ще триває Страсний тиждень, який 8 квітня завершиться Великоднем — Світлим Христовим воскресінням. Страсний тиждень — це останній і найсуворіший тиждень Великого посту.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, чого не можна робити на Страсному тижні.