Керувати автомобілем неважко. Якщо трохи потренуватися, можна вдосконалити свої можливості за кермом будь-якої "карети". Ми зібрали для вас кілька хитрощів, які допоможуть як новачкам, так і профі.

Пройдіть курси контраварійного водіння

Сьогодні кожен може пройти додаткове навчання, щоб підвищити свою майстерність. На курси контраварійного водіння йдуть не тільки початківці, але й досить досвідчені водії, адже бажання убезпечити себе та інших учасників дорожнього руху немає нічого поганого. Вік живи, вік учись.

Тримайте руки на кермі в правильному положенні

Протягом багатьох років інструктори з водіння радять тримати руки на кермі в положенні часових відміток 10:00 і 14:00. Але в останні роки інструктори радять тримати руки в положенні на 9:00 і 15:00 або на 8:00 і 16:00. Це дає найбільший контроль при русі, а також в одному з цих положень ваші руки будуть менше втомлюватися під час далеких поїздок.

Контролюйте обертальність

При знесенні передні колеса втрачають зчеплення з дорогою при проходженні повороту з-за перевищення швидкості. При занесенні відбувається майже те ж саме, але з задніми колесами. Якщо ви їдете по мокрій або зледенілій дорозі, не варто розганяти. Рух на прийнятній швидкості дозволить уникнути більшості випадків знесення або заносу.

Важливо: ні в якому разі не кидайте різко педаль газу або гальма під час знесення або заносу.

Паркуйтесь з точністю до сантиметрів

Якщо освоїти паралельну парковку досконало, вам не будуть страшні забиті під зав'язку стоянки. До того ж ви станете впевненіше при пересуванні заднім ходом. Хорошим помічником вам послужать паркувальні датчики (парктроніки).

Використовуйте прийом «п'ятка-носок»

Сенс цього прийому полягає у зниженні передачі з одночасним гальмуванням носком і перегазовкою з допомогою п'яти. Він скорочує час на перемикання передач, запобігає розвантаження задніх коліс і дозволяє швидко і плавно знижувати передачі перед входом у поворот.

Налаштуйте дзеркала, щоб покрити сліпі зони

Якщо в бічних дзеркалах автомобіля відображення бортів займає великий простір, значить, ви не використовуєте корисну площу поверхонь, що відбивають на всі 100 %.

Як повідомляв портал "Знай.uа" сервісні центри МВС України ввели можливість здачі іспиту з правил дорожнього руху на англійській мові.