Що гірше — з'їсти гамбургер або випити пару келихів вина за переглядом серіалу? Професор біостатистики Девід Шпигельхалтер з Кембріджського університету розрахував цифри, які допоможуть переглянути деякі аспекти і звички нашого повсякденного життя.

Нас бомбардують інформацією про корисні та шкідливі звички, але як зрозуміти, що дійсно важливо? Професор рекомендує простий спосіб повідомляти людям про фактори ризику, пов'язаних з поведінкою або навколишнім середовищем.

"Ці цифри ми отримали з епідеміологічних довгострокових досліджень, присвячених способу життя: куріння, вживання алкоголю та м'яса, надмірна вага та фізична активность", говорить учений.

Стаття опублікована в рецензованому науковому журналі The BMJ, а ми розповімо з неї все найцікавіше.

1.Сигарети

Популярні новини зараз
Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження
Показати ще

Викурюючи по 20 сигарет на день, людина забирає у собе близько 7 років життя. Кожна викурена сигарета робить вас на 15 хвилин ближче до смерті.

2. Кава

2-3 чашки міцного напою в день може збільшити тривалість життя на цілий рік. По 10 хвилин на кожну чашку.

3.Телевізор

Якщо дивитися телевізор 2 години в день, то можна втратити цілий рік свого життя, також як і згубна звичка з'їдати кілька сосисок на вечерю. Кожну годину вечірнього ТБ-шоу – мінус 15 хвилин життя.

4.Тренування

Якщо займатися спортом по 20 хвилин в день, то у вас буде відмінний шанс стати довгожителем. На кожні 20 хвилин легких вправ можна додати цілу годину життя.

5.Вино

3 келиха вина в день забирають 4 місяці життя у чоловіка. А у жінки все ще гірше – цілих 16. Алкоголь по-різному впливає на здоров'я кожної людини, але дуже багато залежить від статі. Також дослідниками доведено, що алкоголь підвищує ризик раку грудей.

6.Ми і предки

В цілому ми живемо на 13,5 років довше, ніж наші предки, народжені 100 років тому. Все завдяки чистій воді, антибіотикам і щепленням. Без них кожен новий день забирав би у нас по 8 годин життя.

7.Чоловіки

Довгожитель чоловік, це практично не можливо і дуже складно. Сильна стать живе на 4 роки менше, ніж жінки. Але компенсувати це можна щоденною порцією свіжих фруктів і овочів.

Як повідомляв портал "Знай.uа", поняття людського щастя вивчають філософи, психологи, богослови, фізіологи — всі науки пояснюють це почуття по-своєму, але сходяться в одному — навчитися бути щасливим цілком реально.А що повинна знати справжня жінка, щоб бути щасливою?