9 липня за народним календарем відзначається свято Давид Суничник (дата за старим стилем – 26 червня). Також православні християни в цей день вшановують пам'ять преподобного Давида Солунського (Фессалонікійського), відлюдника. Наші пращури прозвали святого "Суничником" на честь звичаю збирати стиглу суницю як раз у цей період.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДавид Солунський родом із Месопотамії. З дитинства він вивчав святі писання і молився Богу. Прибувши в Салоніки (Солунь), хлопчика постригли в ченці Кукулатського монастиря. З тих пір Давид наслідував святим столпникам, бо три роки провів на мигдалевому дереві. Коли отримав знамення згори, перебрався в якийсь саморобний курінь, в якому прожив більше 70 років.
Зазначимо, що за суворе життя відлюдника Господь дарував святому дар бачити майбутнє і здійснювати небачені дива. Також відомо, що з житла преподобного Давида виливалося божественне світло, подивитися на яке приходили віруючі.
Коли Давид прийшов до імператора, щоб передати прохання від солунян про перенесення адміністративного центру, він узяв у руки вугілля, розпалив їх на руці і утримував до тих пір, поки не отримав згоду правителя. Повернувшись до будиноку, відлюдник попрощався з друзями, помолився і відійшов до Господа на небеса.
Традиції та обряди на Давида СуничникаУ це свято люди збирають суницю. Ця лісова ягода має не тільки приємний смак, але і цілющі властивості. Суницю застосовують при лікуванні анемії, виразок, захворювань нирок, печінки, сечового міхура і для загального зміцнення організму. Листя додають в чай холодної взимку, щоб зміцнити імунну систему. Приписували їй і магічні властивості. Наприклад, існувала прикмета, що якщо у цей день покласти в ліву кишеню листя суниці, то будь-кто погодиться дати грошей у борг.
При цьому в свято наші предки помічали прикмети про погоду. Якщо йшов дощ — це означало, що все літо до вересня буде мокрим. Хороша ж погода віщувала тепло і сонце сім тижнів поспіль.
Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав, які існують традиції на День Святих Петра і Февронії, пам'ять яких православні відзначають 8 липня.