Історія свята

У цей день церква відзначає день пам'яті однієї з найвідоміших жінок у християнській історії. А саме, Марії Магдалини. Вона була послідовницею Ісуса. Однак до неї різне ставлення в католицизмі і в православ'ї. Католики порівнюють її з блудницею з Віфанії, що покаялася, а православні вважають її мироносицею.

Марія народилася в галілейському місті Магдала, так і отримала своє прізвисько. Новий завіт кілька разів згадує її ім'я. У той час Ісус творив чудеса і зцілював людей від різних недугів. Марію Магдалину він вилікував від одержимості бісами, сімома відразу. І вона почала служити Спасителю і послідувала за ним. Марія була присутня з Христом і на Голгофі, під час його страти. А після, разом з іншими дружинами-мироносицями, прийшла змастити його тіло. Саме вона перша побачила те, що Ісус воскрес і принесла звістку про це апостолам.

Далі вона проповідувала християнство, допомагаючи Іоанну Богослову, в Римі. Померла мирною смертю в Ефесі. У православ'ї вона рівноапостольна свята.

Традиції та обряди

На Русі ж цей день збігся з язичницьким святом Марії Заступниці. Але з приходом християнства люди стали почитати Магдалину. 4 серпня люди відправлялися збирати в лісі ягоди: чорну і червону смородину та чорницю. З неї господині готували запаси на зиму - компоти, варення, сушені ягоди і різні настоянки. В полі не працювали через великий ризик потрапити під блискавку або град. Вважалося, що так Марія карає грішників.

Популярні новини зараз
По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі "Працював усе життя, а користі - нуль": чи можуть українські пенсіонери продати свій стаж Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати
Показати ще

Особливу увагу приділяли тому, наскільки багато випало роси. Якщо поле сире, то потрібно чекати сірого льону. Люди вірили, що саме в цей день роса знищує білизну льону і зупиняє його зростання. Так і говорили: «На Марію сильні роси - льони будуть сірі й косі». А ось для жінок - роса була чудодійним рецептом, щоб відбілити обличчя і зробити його чистим. Збирали і вмивалися нею ще до світанку. Кожна росинка була трохи солодкою на смак, але для рослин і домашньої худоби не підходила.

Пастирям не можна було виганяти своє стадо на випас. Працювати на городі або важко працювати по дому теж було грішно. Можна було розгнівати Марію Магдалину і вона вдарить блискавкою.