Сьогодні, 28 березня, за новим стилем Православна Церква по всьому світу вшановує Пам'ять святого мученика Нікандра Єгиптянина.

Історія свята

Варто нагадати, що святий мученик Нікандр жив в 3 столітті і постраждав в Єгипті за часів імператора Діоклетіана, який був відомий своїми жорстокими гоніннями на християн. За покликанням Нікандр був лікарем і під час гонінь відвідував в'язнів у темницях християн, безоплатно надавав їм допомогу, приносив їжу, доглядав за хворими і немічними, а також хоронив померлих.

Одного дня він прийшов до місця, де були кинуті на поталу звірам тіла вбитих мучеників-християн. Побоюючись ховати їх вдень, святий Нікандр дочекався ночі і під покривом темряви здійснив обряд поховання. Святий Нікандр здійснював обряд з усіма пересторогами, щоб не бути схопленим язичниками, але був помічений.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 28 листопада: як провести четвер із вигодою та не "наламати дров" З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам "Бісять ТЦК": військовий пояснив, чому воєнкоми перегинають палицю у мобілізації 1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Показати ще

До Діоклетіану відразу полетів донос, і святий Нікандр був негайно схоплений і підданий тортурам. Незважаючи на небачені досі катування, святий Нікандр не відрікся від Христа, але, навпаки, тільки зміцнивши свою віру в Христа, мужньо і радісно зазнав всі випали страждання. Життя святого Нікандра Єгиптянина обірвалося в 302 році.

Традиції свята

У народі 28 березня називали не інакше, як «лісове догодіння». Він присвячувався лісу. Так, селяни, закінчивши роботи, вирушали до лісу, щоб поклонитися місцевим духам. Потрібно сказати, що православна людина з давніх часів ставилася до лісу по-особливому, адже саме він давав людині те ж домашнє начиння або інвентар – все вироблялося з дерева. Крім того, ліс часто виконував захисну функцію, оскільки пройти через дику хащу дуже складно.

В цей день знахарі збирали трави і цілющі рослини, заговорювали їх, готували різні зілля. Належало саме 28 березня знімати порчу, лікувати хвороби голови. Також це був чудовий час для виготовлення амулетів.

Особливі прикмети були пов'язані з вовками. Вважалося, що на цей день припадає розпал «вовчих весіль». У цей період вовки стають агресивні і можуть навіть напасти на людину. Говорили, що якщо в лісі страшно виють вовки і не дають спати, то позбутися від страху можна, перевернувши подушку.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що Вербна неділя відзначається щороку за тиждень до Великодня. В цей день прийнято вітати один одного, відвідувати служби і святили гілки верби.