У середу, 25 квітня, всі віруючі католики вшановують пам'ять Святого євангеліста Марка. Як відомо, Святий євангеліст Марк (St. Mark), нині прославляється, один з 70 апостолів, був іудеєм. Святий апостол Петро в одному зі своїх послань (1 Пет. 5, 3) називає Марка своїм сином, з чого можна зробити висновок, що Марк був учнем Петра. Він посилав Марка проповідувати Євангеліє в різних містах і країнах. Останні апостольські подвиги Марка належали Олександрії, де він прийняв мученицьку смерть.

Історія свята

Недалеко від морського берега Марк побудував першу християнську церкву. Єгиптяни, побоюючись множення християн, вирішили убити євангеліста. Вони обрали для цього лиходійства свято язичницького бога Сераписа. В цей самий день, доводилося Воскресіння Христове, і напередодні ще святий Марк застерігав народ не брати участь в грішному, язичницькому святі.

Язичники вторглися до церкви під час богослужіння, вивели звідти святого і, обв'язавши йому шию мотузкою, з криками і ударами потягли по міських вулицях. Кров святого обагряла гострі камені бруківки, але він не переставав молитися і повторювати: «Дякую тобі, Спаситель мій, що Ти сподобив мене терпіти страждання заради Тебе».

До вечора святого апостола посадили в темницю. Вночі явився йому ангел і сказав, що його ім'я буде вписано в книгу життя з іменами інших апостолів, і пам'ять про нього збережеться на землі. Сам Спаситель явився потім святому Марку і сказав йому: «Мир тобі, євангеліст Мій!».

Популярні новини зараз
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Показати ще

На інший день мука відновилася. Святий Марк не переставав молитися, і, нарешті, вимовляючи слова: «В руки Твої віддаю дух мій», — відійшов до Господа. Апостол Марк традиційно зображується з левом, тому що своє Євангеліє починає з проповіді святого Іоанна Хрестителя, подібного голосу лева в пустелі.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що травневі свята не за горами, а з ними і сезон пікніків, який за неуважність може обернутися негативними наслідками. Найбільша небезпека, яка підстерігає українців на природі, це кліщі.

Після помітного потепління їх кількість значно зросте, тому потрібно знати як себе убезпечити, і як діяти після укусу.