День святої Анастасії – це дуже важливе релігійне свято, яке щороку відзначається 4 січня. Як і будь-яке інше подібне торжество, тут є і своя історія, і традиції, і різні прикмети. Саме про них ми б хотіли розповісти вам сьогодні.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДень святої Анастасії 2018: історія свята
Анастасія вважається покровителькою вагітних і ув'язнених. А все, тому що під час гонінь християн їх постійно садили в темниці, і катували. І там постійно з'являлася дівчина, яка допомагала увязненим. Звали цю жінку Анастасія. Вона була дочкою знатних батьків. Мати Анастасії була таємною християнкою і робила все можливе, щоб її дочка отримала християнське виховання. Але її батько був язичником, який віддав її заміж за такого ж.
Чоловіка Анастасії звали Публій. І коли він дізнався, що його дружина допомагає ув'язненим, побив її і замкнув будинку. Але незабаром він помер, і свята продовжила творити добрі справи. Але з часом про неї дізнався імператор, який так само посадив її в темницю і катував. Але ніякі муки не позбавили Анастасію віри.
Так і з'явився таке свято, як День святої Анастасії.
День святої Анастасії 2018: традиції свята
У народі святу Анастасію прозвали Узоразрешительницею, так як вона допомагала позбутися від тяжких уз і страждань. Саме тому щорічно 4 січня було прийнято молитися їй. Як ми вже сказали, свята Анастасія вважається покровителькою ув'язнених і вагітних. Саме тому ці люди постійно молилися їй.
До речі, цікаво, що вагітні дівчата в цей день зазвичай не тільки молилися, але й вишивали собі рушники, які потім слугували їм оберегами при пологах.
Так само, в сім'ях, 4 січня зазвичай кололи худобу, щоб встигнути підготувати святкову вечерю до Різдва.
Дивіться: 4 Січня.Страждання святої великомучениці Анастасії Узорішительниці та інших з нею постраждалих
Тепер ви знаєте історію і традиції Дня святої Анастасії і точно нічого не пропустите свято.