Щорічно 24 травня у всіх слов'янських країнах відзначають День слов'янської писемності і культури і урочисто прославляють творців слов'янської писемності святих Кирила і Мефодія — вчителів словенських. Як відомо, святі рівноапостольні брати Кирило і Мефодій походили із знатного і побожного роду і проживали в грецькому місті Солуні.

24 травня православна церква звершує пам'ять святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями і слов'янську абетку створили у грецькому монастирі.

Що ми знаємо про братів-просвітителів

Першим спільним ділом Кирила і Мефодія була проповідь учення Христа серед хазар, що населяють степи між Чорним і Каспійським морями. Брати ретельно готувалися до релігійних диспутах і досягли успіху у своїй місії. Коли вони поверталися на батьківщину, на прохання государя болгарського царства Бориса, хрестили його і весь болгарський народ.

Брати були талановитими проповідниками і слова їх проникали глибоко в серця народів, яким вони несли христове вчення. Але як зробити доступними книги священного писання, які були написані грецькою або латинською мовою для багатьох народів?

Популярні новини зараз
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Показати ще

Так Кирило і Мефодій стали створювати азбуку для слов'ян. «З допомогою свого брата, святого Мефодія (Михайла) і учнів - Багата, Климента, Савви, Наума і Ангеляра - він склав слов'янську азбуку і переклав на слов'янську мову книги, без яких не могло відбуватися Богослужіння», - читаємо ми в житії Кирила. За основу був узятий грецький алфавіт. А так як у слов'янській мові звуків більше, ніж у грецькому, то додав відсутні літери з вірменського, єврейського та інших абеток; деякі ж сам придумав. Всіх букв першої слов'янської абетки набралося 38.

Так слов'янські племена східної Європи змогли долучитися до христового вчення. Слава про братів широко розійшлася. Моравський князь Ростислав запросив їх хрестити жителів Моравії, що вони і виконали з великим бажанням. Правда ця робота була нелегкою, і Кирило – молодший з братів - тяжко захворів і невдовзі помер. Перед смертю він просив старшого брата Мефодія продовжувати справу просвітництва народів. І Мефодій виконав завіт - римський папа звів його в сан єпископа Моравії.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, як День святої Трійці відзначають в Україні.