День українського кіно з'явився ще в 1996 році, завдяки указу президента нашої країни. І з того часу, у наших режисерів, сценаристів, акторів і багатьох інших працівників цієї галузі з'явивилося професійне свято. І в день українського кіно хочеться згадати наскільки плідна їх робота, і написати топ кращих фільм України.

Кращі українські фільми

Поводир
Це історична драма, яка розповідає нам історію українських кобзарів і те, як вони переживали час сталінських репресій. Слоган фільму говорить: "Закрий очі — дивись серцем". До речі, одну з головних ролей у фільмі виконує співачка Джамала. Саме вона і записала саундтрек до фільму.


Іван Сила
Фільм, який з'явився зовсім нещодавно. У ньому розповідається історія про найсильнішу людину 20 століття, яка була українцем. Фільм знятий за книгою Олександра Гавроша "Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу". Режисером був Віктор Андрієнко. А в головній ролі був український силач Дмитро Халаджі.

Тіні незабутих предків
Це один з найбільш відомих українських фільмів, які були зняття недавно. Історія була узята із стародавніх легенд. Знімався фільм у Карпатах, а працювали над ним справжні професіонали. Режисером був Любомир Левицький, а звукооператор Марк Еберлі відомий своєю роботою над "Сутінками".

Сафо. Любов без меж
Досить спірний фільм, який отримав найрізноманітніші відгуки. Знімав його американець Роберт Кромбі. А весь сюжет розгортається навколо лесбійської пари, яка приїхала відпочивати на острів Лесбос в 1926 році. Знімався фільм на кіностудії "Ялта.Фільм". А пісня до фільму була написана українською співачкою Lama.

Штольня
В свій час про цей фільмі говорила майже вся Україна. Але, після виходу фільму на екрани, він отримала дуже велику порцію критики, особливо за нудний і банальний сюжет, і за погану гру акторів. До речі, знімалися там, в основному молоді українські співаки. Штольня був першим україномовним трилером, і дебют не зовсім вдався.Нагадаємо, що день українського кіно щорічно відзначається 9 вересня.