Щорічно 27 червня всі православні християни святкують День Єлисея (за старим стилем – 14 червня). Уточнимо, що в народному календарі це дата вшанування пам'яті святого пророка Єлисея. Іншу назву – Єлисей Гречкосій свято серед людей отримало за те, що в цю пору ще триває посів гречки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІсторія Дня Єлисея
Єлисей, який більш відомий під ім'ям Еліша, жив у X–IX століттях до Н. Х. Цікаво, що при його народженні сталися перші пророчі чудеса. Так, у місті Сілом стояв ідол у вигляді корови з чистого золота, який видав крик в момент появи на світ хлопчика.
Рідним містом святого пророка Єлисея було місто Авел-Мехол, який був розташований на півночі Йорданії. Його рідний батько був дуже багатим орачем. Однак син із ранніх років допомагав йому працювати в полі. Коли Єлисей вже в повнолітньому віці, до нього прийшов пророк Ілля і запропонував стати його учнем. Юнак одразу прийняв щедру пропозицію і попрощався з рідною домівкою, щоб піти за великим пророком. Коли настав потрібний час пророка Іллі піднестися до Господа, він зняв із себе верхній одяг і накинув на плечі юного Єлисея. Таким чином, він передав йому свій дар передбачення. Тоді Єлисей став не тільки пророком, а і чарівником.
Християни любили Єлисея за безстрашність, з якою він пророкував і демонстрував невігластво ідолопоклонників, незважаючи на те, хто вони – звичайні селяни або великі царі й полководці. Тим же, хто просив допомоги з ім'ям Господа, він завжди приходив на допомогу.
Варто відзначити, що пророк Єлисей створив чимало чудес. Так, він зміг зцілити воду в Ієерихонському джерелі, помножити ялин на прохання жебруючої вдови, зміг воскресити смертельно хворого малюка, не дав померти від спраги ізраїльським і іудейським військам, які на той момент перебували в безкрайній пустелі проти семітських племен. Як відомо, святий Єлисей помер у 30-х роках IX століття. Він прожив довгих 100 років, з яких більше 60 пророк і чудотворець.
Традиції та обряди на Єлисея
Зазвичай на це свято наші предки сіяли гречку. Також на Єлисея було прийнято освячувати вбрання, які були куплені в поточному році, отримані в дарунок або в спадщину і були одягнені не більше трьох разів. Такий же обряд роблять з речами, в яких людина відчуває себе незатишно або некомфортно. Християни робили це для того, щоб зняти з речі всіляку нечисту енергетику і захистити себе від напасті в найближчому майбутньому.
Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав, які існують головні традиції на Килину Гречишницю, чию пам'ять вшановують православні 26 червня.