Люди намагалися закінчити всі справи. Якщо ви працюєте в полі, то потрібно, щоб все з полів було вже прибрано. Люди навіть влаштовували спеціальні обряди з конопляним маслом, просячи землю дати хороший урожай наступного року. А якщо хочете отримати щастя і удачу, то потрібно зібрати перші 12 колосків після збирання поля. Їх потрібно покласти перед образами і зберігати до весни.

Якщо ж ви живете в будинку або в квартирі, то потрібно закінчити всі домашні справи, гарненько поприбирати, щоб це не турбувало вас на Спаса. Вдома потрібно замісити ячмінний хліб з першого врожаю. Його їдять з сирою цибулею, сіллю і квасом.Така трапеза дасть тілу здоров'я, а обличчю - свіжість.

У цей день цибулі відведено особливе місце. Її потрібно обов'язково викопати, щоб вона встигла просохнути. З цибулин робили цілі зв'язки-гірлянди. Вважається, що вона буде очищати повітря і тому її потрібно розвісити в усіх кімнатах.

Щоб дізнатися якою буде погода в грудні, треба подивитися за погодою сьогодні, в зимовий місяць вона буде ідентичною. Погоду передбачали і на найближчі дні. На заході виходили в поле і на все горло кричали. Якщо луна далеко, то день буде сонячним, якщо близько - значить скоро дощ.

Популярні новини зараз
У платіжках за комунальні послуги з'явився новий рахунок: кому готувати більше грошей Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди Абоненти Vodafone залишаться без зв'язку: кому потрібно терміново замінити SIM-картку Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек"
Показати ще

Якщо ви хоч колись робили самі свічки, то сьогодні день якраз для цього. Але якщо ні, то варто хоча б спробувати. У цей день господарі будинку катали воскові свічки на всі свята в році, на пологи і весілля, на хрещення, сиротам і вдовам,громниці і на похорон. Частину мала зробити дружина, а частину - чоловік. Особливою свічкою є свічки-трійці. Вони вважаються оберегами від різних напастей для сім'ї. Подсвічникі для них були зроблені особливо красивими. Під час крутки вносили зеленосвятске, купальське або маковейське зілля, а також квіти з пасіки.