У цей день відзначається народне свято Фіногеєв день. Також це дата вшанування пам'яті священномученика Афіногена і його десять учнів, постраждалих за віру під час гонінь на християн в місті Севастії.

Зазвичай до дня Фіногея літо проходить найспекотнішу пору. Для селян це свято мало особливе значення. Вся справа в тому, що в багатьох селах починалися жнива. Перший стислий сніп вважався іменинним. Після польових робіт слов'яни з піснями несли його на тік. Попереду йшов господар зі снопом, за ним йшли працівники. З першого снопа починали молотьбу, соломою з нього годували хвору худобу, а зерном лікували людей. Частину першого зерна обов'язково залишали для посіву.

Заборони на Фіногеєв день

У той же час на ниві залишали кілька колосків на корені. Цю незжату ділянку в народі прозвали «фіногенова волотка» (волотка — це верх снопа). Із залишених на полі колосків старі завивали бороду Волоса. Згодом ці колоски категорично не можна чіпати, тому що вони призначалися в жертву давньому слов'янському божеству.

Ще наші предки пов'язували зі жнивами безліч прислів'їв, приказок і прикмет, які згадували в день святого Афіногена. Серед них такі: «Перший колосок Фіногею, останній — Іллі на бороду»; «На Фіногея молися сонечку — проси Бога про відеречко»; «Прийде Фіногей із теплом і світлом — заберешся заздалегідь з жнитвом, Фіногей із дощем — копногній, хліб в снопі проросте».

Поки дорослі працювали в полях, діти йшли в ліс збирати гриби. У цей час з'являлися маслюки, лисички, білі гриби, які тут же йшли на селянські столи. З грибів у цю пору робили юшки, їх тушкували в сметані, робили з них начинку для пирогів, фарширували ними рибу, варили з ними різні каші, робили котлети з білих грибів, грибну ікру і, звичайно, смажену з грибами картоплю.

Популярні новини зараз
Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни Вода дорожчає вже з серпня: скільки доведеться платити Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Нагадаємо, що 30 липня православні віруючі відзначають День пам'яті Святої великомучениці Марини.

Як повідомляв портал Знай.uа, 28 липня відзначають День хрещення Київської Русі - України.

Також портал Знай.uа писав, що 27 липня православні віруючі відзначають День пам'яті преподобного Стефана Махрищського.