Паломник Гліб Нуралін виклав на своїй сторінці в Facebook фотографії скиту Мілопотамос. Ця обитель знаходиться на південній стороні Афону між Великою Лаврою і монастирем Іверон.

"Цей скит знаменитий своїми виноградниками, які займають площу в 50 гектарів, і своїми високоякісними винами. На фотографіях видно, що скит має сучасне виноробне обладнання. За переказом, творець Великої Лаври, святий Афанасій Афонський, очистив площу від кущів і каміння, посадив виноградники, оливкові дерева і побудував млин. Звідси надходили на потреби Великої Лаври оливкова олія та виноградне вино", - поділився Гліб Нуралін.

Крім того, Гліб Нуралін зазначив, що святий Афанасій у Правилах 985 року вказав, коли і як пити вино ченцям.

"Цікаво, що ці правила майже без змін діють й донині у всіх монастирях Афона. Піст і молитва для ченців найголовніше. Під час багатоденних постів, а також у пісні (дні – ред.): понеділок, середу і п'ятницю пити вино не благословляється. Для літніх людей і тих, хто виконує важку роботу, в даному питанні є деякі послаблення", - розповів паломник.

Популярні новини зараз
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

До того ж, чоловік розповів, якою саме має бути міра вживання вина у святогірців.

"Преподобний Афанасій визначив і міру вживання вина для ченців. Він писав, наприклад, що в Великий піст у вихідні дні дозволяється дві красовули (спеціальний стакан для вина) на обід та одну ввечері. А також він вказав, як пити вино в монастирі, і це правило на Афоні теж зберігається до сьогоднішнього дня. Коли ченці збираються на трапезу, ігумен вдаряє в спеціальний дзвіночок і благословляє «страви і пиття». Незабаром чути другий удар дзвоника, після чого ченці і гості можуть пити воду і вино. Третім ударом у дзвіночок сповіщається про закінчення трапези", - повідомив Гліб Нуралін.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", експерти повідомили вельми неоднозначну новину про те, що популярні сорти вина, в тому числі, виготовлені з сортів винграда Глера або Піно-грі, можуть піднятися в ціні у всьому світі відразу на 30%.