У ніч із 6 на 7 липня українці відзначають давнє слов'янське свято, яке збереглося до цього часу ще з язичницьких часів, – Івана Купала.

Наші предки святкували свято Купала під час літнього сонцестояння - 20-22 червня. Адже саме тоді день був найдовшим, а Сонце – у зеніті! Символами свята та головними персонажами називали Купала та Марену. Вони були богами плодючості та родючості. Наші предки виготовляли їхні опудала, звечора збиралися біля вогнища та водили навколо хороводи.

Вважалося, що вогонь – це ембріон в утробі матері. А саме свято Івана Купала носило в собі сексуальний характер. Дівчата ворожили на нареченого, пускали сплетений заздалегідь вінок у воді та дивилися, куди він попливе. Якщо хлопець зловив вінок дівчини, вона його цілувала. Зазвичай після цього утворювалися пари, а потім – сім'ї. Однак приходу християнства на наші території це свято змінилося. 7 липня християни святували народження Івана Хрестителя.

Популярні новини зараз
Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку Більше не видурять гроші: як перевірити, що сайт, банківська картка чи мобільний номер є шахрайськими Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще

Народне свято змішалося із релігійним, а тому виникло свято Івана Купала. Ще здавна свято Івана Купала є містичним, пов'язаним із різними ритуалами та обрядами, традиціями, прикметами. Уночі було прийнято стрибати через вогонь. Це означало очищення душі від всього нечистого та поганого. Закохані пари намагалися перестрибнути багаття разом, взявшись за руки, вважалося, що після цього життя стане щасливішим, а любов - міцнішою.

Згідно з переказами, у купальську ніч не можна спати. Усе тому, що вважалося нібито вся нечиста сила оживає. А зранку в цей день було прийнято купатися в річках і озерах, щоб очистити і душу, і тіло.Однак багато людей вважали, що робити цього не варто, оскільки в такий містичний день на дно може потягти Водяний.

За народним повір’ями ніч перед Івана Купала – найкраща пора для збирання цілющих трав і коріння. Вважалося, що зібрані трави набувають магічних властивостей. У цей день відчуйдухи шукають квітку папороті, адже згідно з віруваннями наших предків, вона цвіте лише раз на рік. А хто її знайде – буде щасливим та багатим усе життя!

Раніше портал "Знай.ua" писав про традиції цього свята.