Столиця Сполучених штатів відома як місто «білих комірців» і адреса, за якою отримує прописку на чотири роки Президент США. Але крім чергових пам'яток - Білого дому, Капітолію, меморіалу Вашингтона і Смітсонівського інституту, у Вашингтоні є чимало місць, в які залітає рідкісний турист. Але які повинні потрапити в список must-visit справжніх мандрівників.

1. Національний дендрарій США

Оазис з плантаціями рододендронів, нарцисів, самшиту, магнолії і водних рослин - прямо на території міста. Тут можна знайти і сад бонсай, і колекцію дерев з кожного штату. У 1980-х роках сюди перевезли колони Капітолію, який в той час перебудовувався. Зараз ця колонада стоїть на «еліптичному лузі», переносячи нас в світ Еллади.

2. Бібліотека Конгресу

Бібліотеки називають храмами знань. Але Бібліотека Конгресу схожа на храм в прямому сенсі слова. Помпезна будівля Джефферсона в стилі боз-ар розташована на Першій-стріт. Розкішній архітектурі епохи «позолоченого віку» позаздрили б українські політики. Крім найбільшого зібрання книг, бібліотека Конгресу може похвалитися найбагатшими інтер'єрами США.

Популярні новини зараз
Воїн ЗСУ поодинці розправився з цілим відділенням російських окупантів: ніхто не врятувався Міністр оборони Рєзніков розповів, що путін хотів напасти на Україну перед Великоднем 2021 року: "Тоді він отримав" Росіяни в Криму зазнали найбільших втрат з часів Другої світової війни: їхня боротьба практично закінчена У Кремлі хочуть помститися Україні за Крим, проте ресурсів практично не залишилося - Олег Жданов
Показати ще

3. Масонський храм

Ще одне диво архітектури - Масонський храм (House of the Temple), створений за подобою гробниці Мавсола в Галікарнасі - одного з семи чудес світу. Це резиденція Материнської Верховної ради елітного масонського ордену, в число прихильників якого, як гадають, входить безліч високопоставлених політиків і військових. Вхід до храму охороняють два сфінкса, а на табличці біля погруддя магістра Альберта Піке написано: «Те, що ми робимо для себе, помирає разом з нами; те, що ми робимо для інших і для всього світу, залишається безсмертним».

4. Національний собор

Кафедральний собор святих Петра і Павла очолює єпархію Єпископальної церкви США. Це один з найбільших соборів світу, будівництво його тривало 83 роки і закінчилося в 1990 році. Вигляд собору являє собою варіації на тему готичних середньовічних стилів. Одне з двохсот мозаїчних вікон будівлі носить назву «космічне вікно» і присвячено висадці людини на Місяць. А серед горгуль і химер, символів зла, що прикрашають собор, є і голова Дарта Вейдера - героя кіноепосу «Зоряні війни». З 2013 року в храмі проводять вінчання одностатевих пар. Будівлю собору оточує казковий парк.

5. Дамбартон-Оукс

Dumbarton Oaks - історичний маєток в передмісті Вашингтона, Джорджтауні. Цей старовинний особняк є тепер світовим центром візантиністики - науки про історію та культуру Візантійської імперії. Власники особняка зібрали тут найбільшу в США колекцію візантійського мистецтва. А сади навколо будинку стали свого часу новою віхою в ландшафтній архітектурі.

Ще одна приємна деталь: Вашингтон - одне з небагатьох міст, де вхід до більшості музеїв і пам'яток безкоштовний. Забронювати квитки і готель для поїздки в столицю США можна на сайті компанії «Пілот».

Раніше Znaj.ua писав про те, як не допуститися помилки при отриманні американської візи.