Світова прем'єра військової драми "Собібор" успішно пройшла у Варшаві 23 квітня 2018 року. Місце було вибрано принципово, хоч і ризиковано: Росія на даний момент не бере участі в створенні міжнародного меморіалу, який будується на місці табору "Собібор".

Про це повідомляють російські ЗМІ.

За два роки існування Собібора в ньому загинуло близько 250 тисяч чоловік, але після організованої Олександром Печерським масової втечі, табір перестав існувати, а всі його архіви були знищені.

"Собібор" - відбувся. Про це говорить, в першу чергу, реакція глядачів - на прем'єрних показах в Варшаві і Москві, на першому російському показі, який пройшов 24 квітня в рідному місті Олександра Печерського, Ростові-на-Дону. Із залу на московському прес-показі йшли тільки з однієї причини - фільм дійсно важкий, дивитися його нелегко незважаючи на те, що автори свідомо робили акцент на людських відносинах, а не на звірства, які творилися в таборі смерті.

"Прочитавши сценарій, я побачив, що мій герой - не людина, він монстр"

На питання про складність і делікатність теми Костянтин Хабенський відповів на прес-конференції перед московським прес-показом: "Будь-яка тема, якщо вона стосується людей - делікатна. Все інше - це кумачеві речі і широкі мазки. Мені здається, що фільми на подібну тему повинні, як мінімум, не залишати глядача байдужим. Це дуже важливо. Не можна подібні фільми розповідати менторським тоном. Не можна з холодним носом читати лекції про страждання людей. Треба максимально включатися самому, притягувати колег, щоб підключити до цього хвилювання і зал для глядачів ".

У фільмі сильний міжнародний акторський склад: Костянтин Хабенський, Крістофер Ламберт, Фелісі Янкелло, Дайнюс Казлаускас, Марія Кожевнікова, Гела Месхі, Сергій Годін, Роман Агєєв, Михалина Ольшанська, Дірк Мартенс, Максиміліан Дірро, Євген Сармонт, Джошуа Рубін. На майданчику звучали російською, німецькою, ідиш, польська, голландська, чеська мови. Часто на майданчику одночасно працювало кілька перекладачів.

Популярні новини зараз
Добровільний візит до ТЦК може не врятувати від штрафу: і троє дітей не допомогло Чому українці платять за світло втричі більше: за це питання серйозно візьмуться Боржникам виплатять допомогу, щоб розрахуватись за комунальні послуги: кому випаде унікальний шанс Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати
Показати ще

Вольфганг Черни, актор: "Коли я прочитав сценарій, то побачив, що мій герой, він взагалі не людина, він - монстр. І це було дуже складно для мене - грати монстра. Я подумав, що все-таки, він, напевно, теж людина, яка щось любить, у якого є мати, батько. Але це для мене стало можливо не відразу, тільки крок за кроком. А коли я подивився весь фільм цілком, це викликало депресію, тому що це не фікція, це все було ".

Філіп Рейнхардт, актор: "Читаючи сценарій, я думав, що це все вигадки, все перебільшено, тому що таке - неможливо. Але коли я ознайомився з документами, то зрозумів, що все це було, практично один в один з тим, що показано в фільмі. Ми - люди мистецтва, несемо певну відповідальність. Передаючи на екрані якісь ситуації і почуття ми несемо відповідальність за те, щоб ці ситуації не повторювалися. Зрозуміло, що війна - нікому не потрібна".

"Акторам властиво грати різні ролі", - відповів Костянтин Хабенський на питання, чому на роль начальника табору був запрошений Крістофер Ламберт. Безсмертний Горець, поборник добра і світла - образ, який міг би зробити Ламберта актором однієї ролі, але не зробив. Ламберт вміє бути різним, при цьому - завжди значущим. При погляді на обершарфюрера СС Карла Френцеля в його виконанні приходять в голову Калігула зі спадкоємцем його Нероном разом узяті. Антагоністи, герої Хабенського і Ламберта стоять один-одного, їх протистояння пронизує весь фільм. Рівень його виходить далеко за рамки національностей, політики і навіть міфології. Це чистої води особистісний поєдинок.

Костянтин Хабенський каже про те, що в якийсь момент Печерський "перестає бути радянською людиною і стає просто людиною". Дуже важливий аспект, ключовий у всій цій історії переродження людини, кристалізації його характеру. Тільки перемігши власні страхи, сумніви, зневіра можна перемогти в тих нелюдських умовах, в які поставлені в'язні "Собібора".

P.S. Собібор "- перший фільм в російському прокаті, у якого 5 відсотків від продажу кожного квитка буде йти в дитячий фонд по боротьбі з онкологією головного мозку. А прокат обіцяє бути серйозним. 9 травня "Собібор" покажуть в Берліні. Фільм вже зараз куплений для показу в декількох країнах Європи, буде демонструватися в Австралії, Японії, і переговори на даний момент тривають.

Собібор — Трейлер (2018)

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Констянтин Хабенський зробив із Пореченкова невинного дурника.