Виявляється, вибір професії впливає не тільки на наше зовнішнє життя, але і на внутрішній стан і навіть психологічне здоров'я.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОбережно, психопати живуть серед нас. Але вони рідко нагадують психопатів з фільмів. Такою людиною може виявитися, наприклад, ваш начальник або близький родич. І таким його могли зробити обставини, в яких людина опинилася. Ми розповімо про 10 професій, які найчастіше вибирають психопатичні особистості.
Держслужбовець
За словами британського психолога і письменника Кевіна Даттона, в 2014 році уряд Великобританії розглядав питання про набір людей з психопатичними рисами спеціально "для підтримки порядку", оскільки вони "дуже добре справляються з кризовими ситуаціями". Також вони не мають "ні почуттів, ні моралі по відношенню до інших, але дуже розумні і логічні".
Шеф повар
Вибір цієї професії не пов'язаний з ножами і полум'ям, оскільки більшість психопатів не зацікавлені в нанесенні шкоди іншим. Зате вони відмінно справляються з хаосом, що під силу не кожному. До того ж, у них немає проблем з нервами. Все це дуже важливо в роботі шеф-кухаря, де потрібно одночасно робити багато речей і стежити за декількома процесами.
Священнослужитель
Ветеран ФБР (Федеральне Бюро Розслідувань) Джо Наварро стверджує, що психопати часто знаходять себе в служінні Богу. Тут все просто: релігійні організації можуть дати своїм співробітникам можливість експлуатувати інших, надаючи таким діям "найвищої легітимності". Також в церквах легко створювати союзи, які дають можливість маніпулювати людьми.
Поліцейський
У цій професії психопатів притягує напруженість і ризик. Тут вони - найцінніші співробітники, оскільки вміють добре оволодіти собою в будь-якій ситуації.
Журналіст
Даттон стверджує, що такі риси психопатів, як чарівність, уважність, нещадність і підприємливість, вигідно поєднуються з професією журналіста. Особливо добре психопати виявляють себе, коли необхідно знайти ексклюзивну інформацію в короткі терміни.
Хірург
В одному з досліджень, опублікованому в журналі "Вісник Королівського коледжу хірургів Англії", наводяться дані про те, що хірурги володіють значно більшою кількістю психопатичних рис, ніж інший медперсонал. Ця професія приваблює психопатів тим, що тут потрібно приймати швидкі і складні рішення кожен день. Та й для пацієнта такий хірург краще - його рука точно не здригнеться.
Працівник офісу продажів
Психопат, який працює в сфері продажів, проявляє такі риси, як відкрита і агресивна самореклама, невпинне бажання заробити більше і нездатність до командної гри. Також такі люди здатні на крадіжку контактів клієнтів у своїх колег. Залежно від стратегії і цілей організації, такий співробітник може стати золотою жилою або найгіршим кошмаром для фірми.
Ведучі радіо і телебачення
Деякі психопати також демонструють нарцисизм, який корисний в роботі з громадськістю. Популярність публічної кар'єри серед психопатів пов'язана і з тим, що така робота, як правило, стресова і вимагає витримки.
Адвокат
Ця професія часто пов'язана з публічністю і скандалами, що тільки підживлює нарцисизм психопатів, даючи їм можливість проявити свій шарм, логіку і вміння маніпулювати фактами.
Генеральний директор
Для психопатів характерна стійкість до хаосу. Це дозволяє їм залишатися при здоровому розумі, вирішуючи різноманітні завдання і постійно роблячи вибір. Однак вони ж можуть створювати хаос і для своїх підлеглих - це допомагає їм виглядати краще на тлі інших.
Психопати, можливо, не найприємніші люди в близькому спілкуванні. Але в житті вони незамінні. Там, де є ризик, де потрібно взяти на себе відповідальність або зібрати людей для досягнення високої мети, завжди знайдеться справжній психопат.
Раніше портал "Знай.ua" писав про те, які професії оплачуються краще.