Історія свята

Історично це свято називається Походження Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього, його вперше встановили в 9-му столітті ще в Константинополі. Так як в серпні було дуже жарко, то більшість інфекцій була якраз в активній фазі свого розвитку. І люди багато хворіли, тому хотіли доторкнутися до того Хреста, на якому розіп'яли Христа, випити святої води і так зцілитися. Тому і «спас», від слова «спастися». Також як раз був час викачування меду, нарізування сот, збору яблук і хліба.

До речі, як раз в цей день починається Успенський піст, який не менш строгий, ніж Великий. Тільки на Преображення можна їсти рибу, а піст триває 2 тижні.

Також в цей день церква шанує і мучеників Маккавеїв, які відмовилися відректися від Бога і прийняти віру язичників. Їх учитель, Єлеазар, протистояв тому, що в Єрусалимському храмі поставили статую Зевса, а їхня мати підтримала мучеників і теж померла разом з ними.

Свято також отримало таку назву, тому що співзвучне з назвою квітки маку, він якраз дозріває в цей час.

Популярні новини зараз

Рак у Заворотнюк: троє дітей "Моєї прекрасної няні" ризикують лишитися без мами, донечка - зовсім крихітка

Заворотнюк запам'яталася не тільки "нянею Вікою": найяскравіші ролі акторки, яка бореться за життя

Друг Заворотнюк розповів про останнє листування з актрисою: "Боюся телефонувати. Вона навіть не..."

Дорофєєва попрощалася з Дантесом: останнє фото пари довело фанів до сліз

Показати ще

Традиції Маковея

В Україні в цей день господині пекли пироги і різну випічку з маком і медом. Дівчата носили до церкви букети з різних трав, які називаються маковейками. Їх заздалегідь добре годували, щоб рік приніс хороший урожай. А макові головки клали під подушки дітям, щоб ті краще спали.

Квіти і трави підвішували під стелею або за іконами, а потім діставали і робили з них різні зілля для людей і домашніх тварин. Мак, за повір'ям, охороняв будинок від нечистої сили.

На Київщині в деяких поселеннях було прийнято прикрашати високі хрести квітами і маковими головками, зверху вішали гарбуз зі свічкою всередині. Молодь проводила тут всю ніч, співаючи пісні і танцюючи.

Також вважалося, що всі жіночі незамоленние гріхи прощаються в цей день, але жінка сама повинна пробачити себе за це і помолитися за прощення.