На Медовий спас-2018 віруючі ходять до церкви з "маковійчиком" – букетом, який прийнято збирати своїми руками. Так, кожна квітка в ньому має особливе значення, тому багато людей вірять, що букет на Маковія принесе здоров'я і благополуччя.

Назва свята Маковія відбулася шляхом накладення імені Маккавея і рослини маку, який дозріває до цього періоду часу. В цей день люди ходять до церкви на молитву, а також святять літні трави, мак і квіти. Дізнайтеся в нашій статті, як зробити букет на Маковія своїми руками.

Букет на Маковія

Компонувати букет на Маковія своїми руками – це важлива традиція слов'ян, які знали, що без нього не буде квітнути господарство. Тому в букети, які називають "маковійчики", збирали як можна більше квітів, які ростуть на наших землях.

Всі квіти ростуть на українських полях і знайомі кожному з дитинства. Не варто додавати в «маковійчик» красиві імпортні квіти, які нібито прикрасять композицію – це неправильно. Нехай квітів буде менше, зате всі вони виросли на рідній землі. Вважається, що кожен букет на Маковія необхідно покласти стиглу головку маку.

"Маковійчики" можна робити з таких компонентів: айстри, жоржини, чорнобривці, барвінок, гвоздики, деревій, володушка, м'ята, базилік, чебрець, любисток, полин, достиглі голівки маку.

Популярні новини зараз
Де в Україні більше не можна буде палити вже з 11 липня "Захопити Литву за 3 дні" від авторів "взяти Київ за 2 дні": російські пропагандисти поділилися новими "вологими мріями" Настя Каменських зворушливо показала найвідповідальніший момент в її житті: "Я дуже хвилювалась" Надя Дорофєєва показала як розважається з новим обранцем, в Мережу попали фото: "Так швидко, після розлучення"
Показати ще

Що ще можна додати до букету на Маковія

У різних областях України люди додавали свої елементи в "маковійчики", бажаючи отримати благодать і завжди збирати великий урожай. Тому в букетах на Маковія можуть бути різні овочі, бобові і зелень.

Наприклад, морква, кукурудза, боби, кріп. Іноді до букету на Маковія додають соняшник і калину. І майже завжди люди намагалися компонувати в "маковійчик" польові квіти.

Раніше люди вірили, що кожна квітка в "маковійчику" має особливе значення і вплив на того, хто прийшов святити букет. Наприклад, володушка приносила родині мир і благополуччя, а м'ята мала оберігати від будь-якої напасті й зміцнювати здоров'я.

А на питання про те, що робити з букетом на Маковія після свята до наших днів збереглася одна відповідь – після освячення "маковійчики" зберігають в будинку до весни.