Як приготувати соус бешамель? Сьогодні джерело відкриє для тебе завісу таємничості цього чуда французької кулінарії, розповість секрети приготування і поділиться класичним рецептом соусу бешамель.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСоус бешамель по праву є одним з головних базових соусів французької кухні. Поряд зі знаменитими і популярними соусами велюте, Еспаньол, голландським і томатним, соус бешамель використовується як основа для приготування численних соусів і страв європейської кухні.
Соуси по-домашньому
Соус бешамель складається з абсолютно простих компонентів: борошна, обсмаженої у вершковому маслі до золотистого кольору, і молока, а в деяких випадках - вершків. Багато господині також обожнюють соус бешамель з сиром. Поєднання цих продуктів дозволяє створити воістину вишуканий смак і ніжну консистенцію, завдяки чому бешамель придбав всесвітню популярність і любов гурманів.
Соус бешамель - особливості і секрети приготування
Соус бешамель чудово підходить до свинини, телятини, птиці, рибі, різних овочів, картоплі, цвітній капусті. Але, використовуючи його в приготуванні цих страв, не забувай, що це соус - намагайся не переборщити з кількістю.
Щоб соус придбав легкий пікантний аромат, в холодне молоко попередньо додаються різноманітні інгредієнти. Це можуть бути на твій вибір прянощі (перець, чебрець, орегано, розмарин, майоран, цедра), коріння і овочі (цибуля, часник, петрушка, перець) і ін. Потім молоко нагрівається (але не кип'ятити), настоюється і проціджують.
Додавати в соус прянощі краще в марлевому мішечку, щоб їх легко можна було витягнути, а овочі - попередньо порізані і обсмажені на сухій сковороді.
Не варто додавати спеції в кипляче молоко, їх аромат краще розкриється в поступово нагрівається рідини.
Для ароматизації соусу бешамель не варто використовувати лимон, тому що в кислому середовищі молоко може згорнутися.
Для приготування бешамель борошно і вершкове масло беруться в рівних пропорціях, а ось кількістю молока регулюється консистенція бажаного соусу.
Під час обсмажування в маслі борошно повинно придбати золотистий відтінок, але якщо її пережарити, соус бешамель придбає неприємний присмак.
Молоко в борошняну суміш слід додавати поступово, інакше в бешамель соусі утворюються згустки і грудочки.
Для більшої однорідності соус після приготування краще процідити.
В процесі заварювання бешамель слід вимішувати дерев'яною лопаткою, щоб випадково пригорілі частинки з дна посуду не зіпсували його смак і зовнішній вигляд.
Соус бешамель вважається готовим, коли на його поверхні з'являються характерні бульбашки.
Правильний соус бешамель має білий або світло-кремовий колір, однорідну структуру і консистенцію рідкої сметани, яка стікає з ложки рівномірної цівкою.
Соус повинен подаватися до страв в гарячому вигляді.
Зберігається соус бешамель в холодильнику не більше 3 діб.
Соус бешамель - інгредієнти:
200 мл 2,5% -го молока,
100 г борошна,
100 г вершкового масла,
спеції за смаком.
Соус бешамель - рецепт приготування:
Перед тим як приготувати соус бешамель, в холодне молоко додай улюблені спеції в марлевому мішечку. Потім нагрій його, але не кип'ятити, і потім на повільному вогні 3-5 хвилин.
В цей же час поклади в сотейник вершкове масло, доведи до м'якого стану і поступово увітри в нього борошно. Постійно помішуючи, обсмажуємо олійно-борошняну суміш до золотистого кольору.
З молока витягни спеції і поступово, тонкою цівкою даси невелику частину молока в олійно-борошняну суміш. Перешкодь, щоб маса стала однорідною і знову тонкою цівкою, постійно помішуючи, додай молоко, що залишилося.
Постійно помішуючи, доведи соус до середньої густини і зніми з вогню.
Далі соус бешамель використовуй для приготування м'ясних, рибних або овочевих страв або ж подавай на стіл гарячим до цих страв.
Як повідомлялося раніше, портал "Знай.uа", маффіни за рецептом відомої телеведучої