Дата Масляної щороку змінюється і в 2018-му її відзначатимуть 12 лютого. Всі святкування триватимуть цілий тиждень, а кожен з днів торжества буде відрізнятися. Саме тому ми вирішили розповісти вам, що потрібно робити в Масляну.

Що потрібно робити в Масляну 2018

Перший день Масниці 2018 – Зустріч

Зазвичай у цей день готували льодові гірки, щоб діти могли кататися цілий тиждень. У давнину вірили, що чим далі котяться сани і чим голосніше сміх над крижаною горою, тим кращим буде врожай. А ось млинці в перший день Масниці готували не всі, а тільки заможні люди.

Другий день Масляної – Загравання

Популярні новини зараз
В Україні пенсіонери отримають "подвійні", та навіть "потрійні" пенсії: у ПФУ озвучили вимоги Потрібно мобілізувати у першу чергу: ексчиновник розповів, хто має поповнити лави захисників Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії 60-й День народження - не привід радіти: в Україні пенсіонерам повідомили погану новину
Показати ще

А на другий день свята вже починалося веселощі. Молоді люди шумно гуляли, хлопці обирали собі майбутніх дружин, а дівчатка стріляли очима тим, хто сподобався. Раніше дуже часто траплялося так, що забави на Масляну закінчувалися сватанням і весіллям вже після Великого посту.

Третій день Масляної – Лакомка

Саме в цей день свята повинен бути найбагатший стіл. Господині завжди готували багато смакоти. Але звичайно, млинці на Масляну залишалися на першому місці.

Четвертий день Масляної – Разгуляй

По назві вже можна зрозуміти, що саме потрібно робити в цей день. Молоді люди зазвичай гуляли до самого ранку, влаштовували танці, водили хороводи і співали пісні.

П'ятий день Масляної – Тещині вечірки

В цей день була досить цікава традиція. Зяті повинні були приготувати млинці і запросити тещу в гості. Таким чином показували повагу родині дружини.

Шостий день Масляної – Зовичні посиденьки

А в цей день все було навпаки. Невістки запрошували в гості сім'ю чоловіка і пригощала смачними стравами.
Так само, саме в цей день було прийнято спалювати опудало на Масницю.

Сьомий день Масляної – Прощена неділя

А традиції цього дня Масної, напевно, знають всі. А якщо і ні, то з назви все зрозуміло. В останній день свята треба було просити прощення у всіх, кого ви могли образити.
А млинці в останній день Масниці було прийнято відносити на могили.

Дивіться: Що робити на Масляну

Тепер ви знаєте, що потрібно робити в кожен день Масляної і точно нічого не пропустите в свято.