Медовий Спас або Маковей вважається одним із найбільш важливих православних свят в Україні. У 2018 році Маковей відзначається у вівторок, 14 серпня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМедовий Спас 2018: традиції свята
Під час Медового Спаса 2018 прийнято приходити до церкви, щоб освятити букети «Маковійчики», мед, фрукти тощо. Вся справа в тому, що після цього вони мають цілющі властивості.
Відзначається, що Спаси — це виключно народна назва першої половини серпня за старим стилем, коли відзначаються три Спаси — Медовий, Яблучний і Горіховий.
Так, саме з Першого Медового Спаса починається Успенський піст, який не особливо голодний, тому що він доводиться в літню пору, коли великий достаток овочів і фруктів.
Раніше саме в цей день слов'яни починали збирати мед з пасік, соти у вулику до цього часу зазвичай вже повністю наповнені. Потім всі збиралися біля водойм, їли мед, співали пісні і в цілому проводили разом час. Також обов'язково пекли вироби з маком.
Вперше Маковея почали святкувати в IX столітті ще в Константинополі. Правда, тоді він називався трохи по-іншому. Якраз у серпні було найбільш жарко, вода цвіте, в ній розвиваються бактерії, інфекції активізуються і люди приходили, щоб доторкнутися до Христового Хреста, випити святої води і зцілитися. Так вони «рятувалися» тому і «спас».
Медовий Спас 2018: заборони на Маковія
14 серпня — церковне свято Маковія, а це означає, що є певні заборони, яких в цей день потрібно строго дотримуватися.
На Медовий Спас закінчується літо, тому 14 серпня не можна купатися, як і на Ільїн день, так як можна потонути або захворіти. В цей час ночі вже ставали прохолодними, тому вода починала "цвісти", що могло викликати різні хвороби.
У цей день починається суворий Успенський піст, тому потрібно дотримуватися правил харчування. Також не можна вживати в їжу мед.
На Маковія не можна голосно говорити, гучно святкувати, так як бджоли погано реагують.
На Маковія не можна сваритися, лаятися або бажати комусь зла, інакше негатив повернеться сторицею.
В цей день не можна працювати і прибирати в будинку: такі справи краще завершити напередодні.