Медики б'ють на сполох: недосип смертельно небезпечний для людини

поділитись
Порушення когнітивних функцій: чим ще небезпечний недосип

Не секрет, що хронічний недосип не йде на користь людині. Однак зараз медики стверджують, що такий розпорядок несе в собі смертельну небезпеку. Причому не тільки для того, хто вибирає такий ритм власного життя.

Завдяки недавнім дослідженням вчені з'ясували, що хронічне недосипання стає причиною порушення когнітивних функцій. Адже до них призводять, часто неврологічні і психологічні розлади. Ці складні функції головного мозку відповідають за пам'ять, розумову працездатність, орієнтацію в часі і просторі, розуміння і читання з листом. Тобто недосип провокує зниження раціонального пізнання світу, погіршуючи сприйняття інформації.

В ході досліджень американські вчені помітили одну небезпечну особливість. Люди, які хронічно не висипаються, самі не в змозі помітити за собою ніяких відхилень. Хоча при цьому у них знижується швидкість реакції і розумових процесів. Приміром, сідаючи за кермо, вони здатні наражати на небезпеку всіх учасників руху.

Медики з'ясували, що хронічно позбавлені повноцінного сну не сприймають свій стан, як втомлене, ослаблене або сонне. При цьому на ділі протягом дня оточуючі помічають у них порушення не тільки швидкості реакції, але і координації і навіть концентрації.

Доброю новиною є те, що порушення когнітивних функцій, якщо їх причиною став хронічний недосип, мають оборотний характер. Корекція цих порушень дозволить відновити психічні функції.

Для повноцінного відновлення організму і проходження ним усіх необхідних фаз сну, потрібно спати мінімум 6 годин. Нормою є восьмигодинний відпочинок після напруженого дня.

Наслідки недосипу:

Як повідомляв раніше портал "Знай.иа"існують легкі способи прокидатися без будильника і для цього варто ввести собі в звичку п'ять нескладних ритуалів.

Автор матеріалу: 
Кристина Бурдюгова
Теги: 
недосип, небезпека, порушення когнитивних функцій
У лічені години став вірусним відеоролик з неймовірним зумом і раптової кінцівкою
0
0
02:50 20.07.2018
У Facebook його подивилися вже 24 тисяч разів
0
0
01:20 20.07.2018
Зваблюй свого чоловіка цими дрібницями
0
0
00:49 20.07.2018
Він помер ще у далекому 2009 році після смертельної ін'єкції ліків
0
0
00:18 20.07.2018
За яких чоловіків краще виходити заміж
0
0
23:58 19.07.2018