У 2002 році Генеральна Асамблея ООН своєю Резолюцією № A/RES/57/129 оголосила 29 травня Міжнародним днем миротворців Організації Об'єднаних Націй (International Day of United Nations Peacekeepers).

Ця дата покликана віддати належне самопожертві і самовідданій відданості миротворців, які несуть службу по всьому світу. Вона знаменує собою те, що було зроблено ООН у різних країнах для полегшення страждань та примирення ворогуючих сторін. Коли в 1948 році Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй заснувала першу місію з підтримки миру, мало хто з присутніх у залі Ради міг уявити, до якої міри зміниться миротворча діяльність ООН.

Цікаві факти про блакитні каски

Нинішні миротворчі операції Організації Об'єднаних Націй набувають все більш складного і багатопланового характеру, вони не обмежуються перевіркою дотримання режиму припинення вогню, а фактично вирішують завдання відбудови країн, які опинилися на межі краху, часто після тривалих протягом десятиліть конфліктів.

Військовослужбовці у блакитних касках та їх цивільні колеги спільними зусиллями організовують вибори, беруть активну участь у реформуванні поліції і судової системи, займаються заохоченням і захистом прав людини, стверджують принципи рівності чоловіків і жінок, організовують добровільне роззброєння колишніх комбатантів, проводять розмінування територій, підтримують заходи з повернення біженців і переміщених осіб в їх рідні місця.

Популярні новини зараз

Александров Пікалов з "95 Кварталу" показав дорослого сина: став улюбленим футболістом батька

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

"Зайка" Юлія "повернулася" до Міші Заливако після фіналу "Холостяка": "Проявив турботу і увагу"

Ані Лорак приголомшила радісною новиною, чекала цілий рік: "Моя особиста історія"

Показати ще

За 70 років під прапором ООН пройшли службу понад 1 мільйон чоловіків і жінок. Сьогодні в 14 операціях по підтримці світу на чотирьох континентах проходять службу понад 100 тисяч військовослужбовців, поліцейських і цивільних співробітників з 125 країн.

Робота миротворців пов'язана з ризиком. І сьогодні в Міжнародний день миротворців ООН вітає роботу миротворців, а також вшановує пам'ять загиблих миротворців. За всю історію існування миротворчих сил ООН більше трьох тисяч «блакитних касок» віддали свої життя в ім'я миру.

В цей день в Центральних установах ООН у Нью-Йорку Генеральний секретар проводить церемонію покладання вінків у пам'ять миротворців, загиблих при виконанні обов'язків під прапором ООН. Крім того, в цей день відбувається церемонія посмертного нагородження медаллю Дага Хаммаршельда миротворців, загиблих у попередньому році при виконанні службових обов'язків.

Як повідомляв портал "Знай.uа", православні християни 28 травня святкують другий день Трійці - Духів день.