Постійний представник США Ніккі Гейлі відмовилася слухати промову посла Палестини Ріяда Мансура. В ході екстреного засідання Ради Безпеки ООН, де обговорювалося питання зіткнень на кордоні сектора Газа, вона просто вийшла із зали.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПозиція США
За її словами, немає жодного зв'язку між зіткненнями в Газі і відкриттям посольства США в Єрусалимі.
"Скоріше, насильство йде від тих, хто заперечує існування держави Ізраїль в будь-якому місці. Місце розташування посольства ніяк не впливає на конкретні кордони ізраїльського суверенітету в Єрусалимі ... Воно не заважає перспективам миру в будь-якому випадку", - підкреслила Гейлі.
Фото: постпред США Ніккі Гейлі покинула засідання Радбезу ООН
Крім того, постпред США звинуватила представників руху ХАМАС, котрих активно підтримує Тегеран, у масових заворушеннях. За даними палестинців, тоді загинули щонайменше 60 осіб:
"Ми всі стурбовані насильством на Близькому Сході. Сполучені Штати висловлюють жаль з приводу втрати людських життів", - додала вона.
Посольство США в Єрусалимі та заворушення у Секторі Газа
Два дні тому, 14 травня, в Єрусалимі відбулося офіційне відкриття американського посольства. Згідно указу президента США Дональда Трампа, його перенесли з Тель-Авіва.
При цьому Ізраїль вважає місто Єрусалим своєю неподільною столицею. Ізраїль захопив східну частину міста під час Шестиденної війни в 1967 році. Палестинці прагнуть зробити східну частину Єрусалима майбутньою столицею своєї держави.
Фото: посольство США в Єрусалимі
У зв'язку з цим на адміністративному кордоні Сектора Газа сталися заворушення, в результаті яких, за даними палестинського міністерства охорони здоров'я, загинули 58 осіб, 2700 - травмовані.
Європейський Союз закликав всі сторони до стриманості, щоб не допустити більшої кількості жертв. Білий дім поклав провину на угруповання "ХАМАС". США заявили, що Ізраїль "має право захищати себе".
Дивіться: "Скільки ще дітей має померти, аби Росію це почало хвилювати?" - Ніккі Гейлі
Як повідомляв портал "Знай.ua", співробітники британської прикордонної служби почали масово затримувати громадян Російської Федерації і проводити допити. Дипломати порадили росіянам, які зазнали затримання в аеропортах, повідомляти про проблеми "на основі конфіденційності для обліку та запобігання можливого дискримінаційного підходу".