Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що вкрай засмучений рішенням США вийти з числа учасників Спільного плану дій з іранської ядерної програми і повернутися до режиму санкцій щодо Тегерана. Про це передає Центр новин ООН.

"Я глибоко занепокоєний сьогоднішнім повідомленням про те, що Сполучені Штати вийшли зі Спільного всеосяжного плану дій і мають намір відновити запровадження санкцій", - йдеться у заяві, з якою від імені глави ООН виступив його прес-секретар.

Глава ООН закликав усі сторони цієї угоди дотримуватися своїх зобов'язань, а будь-які розбіжності вирішувати, використовуючи спеціальні механізми.

Спільний усеосяжний план дій з іранської ядерної програми був прийнятий 14 липня 2015 року. Крім Ірану, документ підписали Європейський Союз, Велика Британія, Німеччина, Китай, Росія, США і Франція. В обмін на виконання вимог угоди з Ірану було знято санкції.

Популярні новини зараз
Трійця-2023: чому не можна купатися, йти в ліс і навіть думати про погане – заборони важливого православного свята В Україні повернули обов'язкові повірки лічильників, але не всім: хто може уникнути цієї процедури Після підвищення тарифів на світло українцям зробили термінове нагадування: залишився день Зняти гроші з карти буде неможливо: ПриватБанк вводить важливе оновлення з 1 червня
Показати ще

Глава ООН знову заявив, що Спільний усеосяжний план дій є найважливішим досягненням у сфері нерозповсюдження ядерної зброї і дипломатії, а також робить важливий внесок у забезпечення регіонального і міжнародного миру і безпеки.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", Дональд Трамп оголосив про вихід США з ядерної угоди з Іраном. Він вводить санкції проти Тегерана і його партнерів. Трамп підкреслив, що США відновлять санкції проти Ірану.

"Сьогодні я оголошую, що США вийдуть з ядерної угоди з Іраном. Мені очевидно, що ми не можемо запобігти виробництво Іраном ядерних бомб за цією неміцному угодою", - заявив глава Білого дому.

"Ця ядерна угода є хибною за своєю суттю. Ми всі знаємо, що станеться, якщо ми нічого не зробимо", - сказав Трамп.

Виступаючи в Білому домі, Трамп назвав угоду "гнилою структурою, яка розкладається ", нездатною запобігти появі в Ірану ядерної зброї в недалекому майбутньому і пообіцяв відновити жорсткі санкції, що зачіпають ядерну діяльність Тегерана.

"Будь-яка країна, яка допомагає Ірану в його прагненні здобути ядерну зброю, також може піддатися жорстким санкціям Сполучених Штатів", - додав Трамп.