28 квітня православні християни вшановують пам'ять мученика Сави Готфського. У цей день не рекомендується лихословити, а також провокувати конфлікти в сім'ї. Про це повідомляють ЗМІ.

Святий мученик Сава, за походженням готф, жив у IV столітті. У той час серед готфів проповідував християнство єпископ Вульфил. Серед багатьох тих, хто хрестився був і святий Сава.

Ставши християнином, він вів добродійне життя, був благоговійний, мирний, стриманий, простий, мовчазний (але змушував замовкнути ідолослужителей), уникав жінок, усі дні проводив у молитві, часто співав у церкві і дбав про її благоустрій. Він сміливо проповідував християнство.

Готфські князі і судді під впливом язичницьких жерців почали гоніння на християн і стали примушувати їх до вкушання ідоложертвенного м'яса. Багато хто з язичників, щоб зберегти життя своїм близьким і родичам, які прийняли християнство, подавали їм замість жертов звичайне м'ясо.

Популярні новини зараз
Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення
Показати ще

Деякі християни погодилися на такий обман, але святий Сава відмовився і заявив, що християнин повинен відкрито сповідувати свою віру. За це жителі селища, де жив святий Сава, вигнали його, але потім просили повернутися. Коли переслідування християн посилилося, односельці святого Сави вирішили йти до судді і принести клятву в тому, що серед них немає ні одного християнина.

Між тим гоніння тривало. Незабаром один із готфських воєначальників по імені Афарид під час свята Святої Пасхи напав на селище. Святий Сава зібрався зустрічати Свято з єпископом Гуфіком, але був повернутий зі шляху Ангелом до свого села. До того часу туди повернувся з Греції і пресвітер Сапсал.

Воїни схопили священика Сапсала і святого Саву, якому не дали навіть одягтися. Священика везли на возі, а святого Саву, оголеного, вели за возом по терновнику, били палицею і бичами.

Воїни були здивовані, побачивши мученика здоровим і неушкодженим, без найменшого сліду перенесених мук. Тоді святого Саву розтягнули на осях вози і били весь день. Вночі одна благочестива жінка встала, щоб приготувати їжу домашнім, побачила прив'язаного мученика і звільнила його.

Він став допомагати їй по господарству. Вдень за наказом Афарида святий Сава був підвішений до перекладини будинку. Йому і священику піднесли м'ясо і пообіцяли відпустити на свободу, якщо вони скуштують його.

Афарид велів піддати святого Саву смерті. Священика Сапсала залишили зв'язаним, а святого Саву повели до річки Муссова, щоб втопити його. По дорозі святий радісно дякував Богові за те, що Він сподобив його постраждати за сповідання Його святого Імені.

Святий Сава постраждав 12 квітня 372 року, коли йому було 38 років. Кати витягли тіло мученика і кинули на березі, але християни приховали його.

Дивіться сюжет про церкву