Мирон Критський

Це народне і релігійне свято присвячене пам'яті Мирона Критського. А для вшанування пам'яті святих, мучеників і чудотворців, люди намагаються жити так, як вчили святителі. Можна, звичайно і піти в храм, помолитися про доброту, про спокій, щоб чинили вам справедливо і не злилися інші люди.

Доброта Мирона була його способом творити чудеса. Одного разу у нього в коморі злодії почали забирати зерно в мішки. Мирон був настільки добрий, що не тільки не зупинив їх, він почав їм допомагати. А це вищий прояв доброти для хлібороба, який стільки сил вклав в свій урожай. Злодії були настільки здивовані, що присоромились, стали на шлях віри і віддали все раніше награбоване власникам.

Тобто не варто забувати, що за допомогою доброти ми можемо допомогти не тільки іншим людям, а й собі. Адже помста тільки породжує помсту. Та й злодії напевно крали зерно не від хорошого життя. У цей день варто прощати образи і бути великодушним навіть до тих, хто погано поводиться з вами.

Вітрогони, ожина і піст

На Русі цей день вважався або Днем Стрибога, або Вітрогонами, з приходом віри. І не просто так. Дули дуже сильні вітри, які закручувалися і могли перетворитися на потужний вихор з пилом, гілками і листям. У них кидалися камінням і встромляли ножі. Ніхто не пропонує вам проводити такі обряди, але від хитких конструкцій, моря і відкритих просторів варто триматися подалі.

Ще в цей день прийнято збирати ожину, готувати з неї пироги і заготовки на зиму. А листочки ягоди можна використовувати для трав'яного чаю. Вважається, що ожина має цілющі властивості, може допомогти при застуді і зняти жар.

Не варто забувати і про те, що ще триває Успенський піст. А значить більшість свого вільного часу від важкої роботи, варто проводити в молитвах, роздумах про Бога, про те, як слідувати Його волі. Ну і звичайно ж дотримуватися посту, який вважається не менш суворим, ніж Великий піст.