Одразу три великі релігійні свята відзначатимуть українці у серпні - Медовий, Яблучний і Горіховий Спас. З року в рік дні, на які вони припадають, залишаються незмінними.

Спаси - народна назва трьох свят православної церкви: Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього, Преображення Господнього та Перенесення Нерукотворного Образу Спасителя. Вважається, що назва дана на честь Ісуса Христа-Спасителя.

Медовий Спас, 14 серпня (Перший Спас, Маковія)

Саме з нього починається двотижневий Успенський піст, який прийшов в Україну ще із Візантії, де в ІХ ст. протягом тижня по Константинополю носили частини Хреста Господнього, щоб очистити місто від епідемій і "злих духів".

14 серпня прийнято вшановувати пам'ять семи мучеників Маккавеїв, які очолили повстання за віру в єдиного Бога і були за це жорстоко покарані.Наші предки вірили, що у день Медового Спасу Володимир вирішив хрестити Русь, тому у церквах освячували воду в Дніпрі, купали худобу, чистили колодязі.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Маковея в Україні - це не тільки релігійне свято. З цього дня завжди приступали до осінніх польових робіт і медозбору, ластівки починали відлітати, а в народі готувалися до проводів літа.

За стародавніми звичаями, на Маковея святять воду, мед і мак. Будинки готують пісний борщ з грибами і "Шулик". У храм несуть букети з квітів і трав - "маковійчики". Вважається, що якщо не освятити квіти на Першого Спаса, то не буде цвісти господарство.

Дивіться: Медовий Спас або Маковія святкують християни східного обряду

Яблучний Спас, 19 серпня (Середній Спас, Великий Спас)

До цього дня віряни ретельно готуються протягом двох тижнів, головне: не можна вживати яблука, особливо жінкам (так вони намагаються застерегти від гріховного вчинку Єви).

Найбільш розповсюдженим у наші країні було одне повір'я: на тому світі дітям, батьки яких до цього дня не їдять яблук, роздають гостинці (серед них і райські яблука). А тим дітям, батьки яких пробували яблука, - немає. Тому багато батьків, а особливо ті, у яких померли діти, вважають великим гріхом з'їсти яблуко до Другого Спаса.

У цей день яблука володіють цілющими властивостями, ви навіть можете загадати бажання, відкусивши шматочок – всі вони обов'язково здійсняться. Тому їх разом з іншими фруктами святять і готують з них різні страви. Також починається підготовка заготовок на зиму.

Дивіться: Як правильно зробити оберіг на Яблучний Спас?

Горіховий Спас, 29 серпня (Третій Спас, Хлібний Спас)

До Третього Спасу, як правило, закінчували жнива і пекли пироги з борошна нового врожаю. Тому свято і назвали Хлібним. В цей час також дозрівають лісові горіхи і починається їх масовий збір, з чим пов'язана друга назва.

Також прийнято було торгувати полотнами і полотнами, випікати хліб із зерна нового врожаю.

Дивіться: Горіховий спас (прикмети і традиції)

Нагадаємо, опубліковані найкращі віршовані привітання із Медовим Спасом.

Як повідомляв Знай.ua, Україну накриє потужна магнітна буря.

Також Знай.ua писав, названо головні традицій та заборони Успенського посту.