У народі Успенський піст називають Спасівка, Спаси, Госпожинками, Спожінкі. У цей час не можна вінчатися до церкви.

Що потрібно робити

Час посту - це час духовної і тілесної стриманості. На початку цього поста потрібно прочитати ранкову і вечірню молитву. Далі намагатися їсти рослинну їжу, різні овочі і фрукти і відмовитися від м'яса, молочних продуктів і спиртного.

Також важливо приходити до церкви і молитися поруч з іконами. Зазвичай моляться за здоров'я близьких і коханих, щоб все у них було добре і все виходило. На початку Успенського посту також святять воду.

Займатися своїми справами церква не забороняє, але закликає не поспішати, відмовитися від суєти, і дуже сильно не навантажувати себе. Ці сили, які ви збережете, потрібно відправляти в духовне русло, намагатися більше часу думати про Бога, про свої гріхи, читати Біблію і молитися.

Популярні новини зараз
Російські окупанти почали розмінувати Маріупольський порт заради 170 мільйонів: вкрадуть металобрухт і зерно Командир полку "Азов" Денис Прокопенко поговорив з дружиною по телефону: вірять, що незабаром возз'єднаються Надя Дорофєєва розкрила ім'я того, кого обожнює після розставання з Дантесом: "Як можна бути милотою?" Микола Томенко: "А що там з нашими, українськими гнидами?"
Показати ще

Що не можна робити в Успенський піст?

Все, що стосується неробства, жадібності, зла і поганих думок, а також інших гріхів, не можна здійснювати в час поста. Вважається, що цей час призначений для того, щоб стриманістю очистити свою душу від усього поганого.

В цей час також не можна укладати шлюб. Адже весілля - це свято, багато радості і веселощів, яке не припустимо в піст. Також радять утримуватися від інтимної близькості.

Не можна розважатися на різних заходах, співати і танцювати. Зараз також забороняється розважатися будь-яким способом: будь то перегляд телевізора або гра за комп'ютером. Не можна і займатися улюбленим хобі, тобто всім, що може відвернути вас від духовного зростання. Але при цьому не допускати смуток і тугу.

У цей час не можна ще й гадати.

Що не можна їсти в Успенський піст

За своєю суворістю Успенський піст прирівнюється до Великого. І у нього теж є заборони на різну їжу. Не можна їсти рибу, м'ясо і молочні продукти. У вихідні (субота і неділя) можна додавати рослинне масло. Є і виключення, в Преображення, подаються рибні страви. До речі, якщо кінець поста припадає на пісний день тижня, то теж можна їсти рибу.

 • Понеділок, середа і п'ятниця - сухоядство
 • Вівторок і середа - варена їжа без олії
 • Субота і неділя - дозволяється також рослинна олія і вино

Отже, існує заборона на такі продукти в Успенський піст:

 • м'ясо і м'ясопродукти;
 • риба і рибні продукти (крім нестрогих днів);
 • яйця;
 • молоко і молочні продукти;
 • солодощі;
 • випічка;
 • фаст-фуд;
 • алкоголь.