Вже з 1 вересня Міністерство освіти запускає пілотний проект під назвою "Нова українська школа". Теоретично учні повинні отримати не тільки базові знання, а й вміти правильно застосувати їх у повсякденному житті. Втім, не всі батьки до кінця розуміють, що зміниться, тому відповідаємо на основні питання, котрі турбують кожного.

Підручники та фінансування

Зовсім скоро вони будуть тільки частиною освітнього процесу, але не їх основою. Школа повинна перетворитися на розвиваючу. Тобто простір, у якому перебувають діти, теж повинен розвивати. На ці потреби вже виділили чималу суму – близько 2 мільярдів гривень, але, на жаль, не всі гроші підуть за призначенням. Зіграв не останню роль корупційний фактор.

Гроші розподілялися відповідно до кількості учнів, класів і шкіл в області, але їх розподіляла у межах області місцева влада. Якщо ми кажемо про міста обласного значення, то це 30%, ОТГ і райони - 90/10% (90% державних коштів, 10% місцевих коштів). Гірські райони та райони на лінії зіткнення мали дофінансувати лише символічні 5%.

Комунікація

Навичкам спілкування та адаптації у суспільстві приділяється чи не найбільше уваги. Діти повинні вміти: висловлювати свої емоції, розуміти емоції інших людей, працювати у команді, знаходити своє місце у команді і проявляти свої лідерські якості.

Популярні новини зараз
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Для цього всі 22 тисяч вчителів, які набирають першокласників, пройшли перенавчання - онлайн-курс, а також три сесії очних тренінгів в обласних інститутах післядипломної освіти.

Домашні завдання та оцінювання

Їх скасовують – вважається, що учням початкової школи ще зарано давати такі навантаження, буде краще розібрати більшу частину матеріалу разом із педагогами та однокласниками.

Звісно, може бути побажання вчителя, наприклад, запропонувати батькам провести спільний експеримент, тому що це спільна робота, яка зближає і дуже подобається дітям. Повинно бути вербальне оцінювання, але не просто слова "добре", "молодець" тощо.

За новим стандартом, у початковій школі повинно бути формувальне оцінювання. Для нас звичне бальне, підсумкове оцінювання: ти зробив якусь роботу і отримав оцінку. Замість табелів запроваджують "свідоцтво досягнень", покликане показати, активна дитина чи ні: це не добре і не погано.

Харчування та обладнання

Фінансується з місцевого бюджету. Як розподілена саме ця субвенція: 40% — закупівля дидактичних матеріалів для першого класу, всі навчальні матеріали, щоб діти не лише з підручниками сиділи, а могли робити будь-які операції. Ще 40% - на навчальні меблі, 20% — комп’ютерне обладнання, тому що вчитель має підготувати якісні матеріали для учнів.

Приміром, у малокомплектній школі найдорожче утримання учня може бути до 40-50 тис. грн на рік. При цьому витрати на одну дитину у міській школі – 9 тис. грн на рік. На такі школи уряд виділяє навіть більше грошей: на лабораторії і техніку.

Система оцінювання у Новій українській школі у коміксах

Дивіться: Нова українська школа: як працює навчальний заклад за пілотним проектом

Нагадаємо, розвіяно основні міфи про нову українську школу.

Як повідомляв Знай.ua, оприлюднено правила вступу до першого класу.

Також Знай.ua писав, фахівці розробили інструкцію для батьків, чиї діти незабаром вступатимуть до школи.