Цього року Міністерство освіти та науки запустило в сотні навчальних закладів одну з ланок проекту "Нової української школи". Найбільше уваги приділили першокласникам: тепер вони більше не сидітимуть за партами, а засвоюватимуть звання посеред іграшок, на карематах.

Змінити планують навіть стіни, зробивши їх прозорими, аби кожен міг спостерігати за проведенням уроків, які, до слова, стануть коротшими, повідомляє Politeka.

На інтегрованих заняттях математику вивчатимуть разом з природознавством, читанням і навіть малюванням, перебуваючи в невеликих групах:

"Це дає можливість дитині за допомогою того, що вона бачить і робить, вивчати основні процеси і явища навколишнього світу, щоб дитина розуміла, як вчитися протягом усього життя і здобути навички, які йому знадобляться у дорослому житті", - пояснили автори ініціативи.

Популярні новини зараз
2 520 гривень усім охочим: як березнева індексація змінила розмір "стандартної" пенсії 7 років за ґратами та 40 тисяч гривень штрафу: всім "безликим" водіям загрожує жорстке покарання Українські пенсіонери отримають по 590 гривень "бонусів": хто перший у списку Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок
Показати ще

Торкнуться нововведення і старших класів, їх з'єднають в окремий курс "Природничі науки", куди входять загалом шість предметів: фізика, хімія, астрономія, екологія, біологія та географія. Це дозволить опрацювати комплексний підхід до навчання кількох дисциплін одночасно:

"За нового навчального стандарту фізику, хімію і біологію діти вчать набагато грунтовніше, ніж раніше, – там збільшили кількість годин і всі основні питання. У новому курсі буде чотири уроки на тиждень, і якщо підсумувати поточний курс, то вийде також чотири-п’ять годин на тиждень", - коментують у Міносвіти.

Вчителям же слід готуватися до переатестації за новими стандартами, так само – аспірантам та випускникам університетів, котрі хочуть працювати у школі.

Дивіться: що таке інклюзивна освіта і як вона функціонує в Україні?

Як повідомляв портал "Знай.ua", українську освіту порівняли з європейськими стандартами.