На суспільне обговорення нещодавно винесли нову ініціативу Міністерства освіти і науки України щодо зміни системи зарахування дітей до першого класу – без жодних іспитів.

В документі міститься порядок зарахування, відрахування, а також переведення учнів до державних і комунальних навчальних закладів.

Як пояснили у відомстві, саме поняття "конкурс в перший клас" вже давно викликає невдоволення батьків та активістів, тому його потрібно найближчим часом скасувати. В якості альтернативи пропонується інший механізм щодо 1-4 класів, базовий – для 5-9 класів, старшої – 10-12 класів шкіл.

Популярні новини зараз
Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо
Показати ще

Порядок повинен базуватися на "принципах територіальної доступності": тобто кожен навчальний заклад приймає дітей, котрі живуть у безпосередній близькості від нього. Право на першочергове зарахування таких першокласників значиться в законі "Про освіту". Але якщо батьки висловлюють бажання надати перевагу іншій школі з певних причин – тоді повинні спочатку поцікавитися заздалегідь, чи є там взагалі вільні місця.

Всі ці питання відносять в подальшому до компетенції місцевих органів влади. Для зарахування потрібно надати пакет документів до 31 травня, не обов'язкова присутність самої дитини.

Наказ про прийом до школи видають не пізніше 1 червня (перша, основна хвиля зарахування), публікується він в навчальному закладі і на його сайті (а в разі його відсутності - на сайті органу, в сфері управління якого перебуває навчальний заклад). Якщо кількість поданих заяв більша, ніж очікувалося, відбір відбувається за критеріями, описаними в інструкції міністерства. Припускають, що кількість таких шкіл в Україні не буде перевищувати 0,5%.

Інформація щодо зарахування до іншого закладу на вільні місця надається до 15 червня (друга, додаткова хвиля зарахування).

"Всі пропозиції, що надходять до Міністерства під час громадського обговорення, будуть ретельно опрацьовані робочою групою та запропоновані до включення в проект документа", - підкреслили у відомстві, порадивши надсилати пропозиції і зауваження до 25 березня на електронну адресу міністерства.

Дивіться: Скільки треба грошей, щоб зібрати дитину до школи в Києві та регіонах?

Як повідомляв портал "Знай.ua", українських школярів навчатимуть за новою системою з застосуванням популярного конструктора LEGO. В рамках проекту "Нова українська школа" 100 навчальних закладів забезпечать новітньою методикою. За словами представників The LEGO, уже в другому півріччі діти в 100 пілотних школах отримають набори "Шість цеглинок". Ця методика навчання допомагає тренувати пам'ять, розвивати моторику та мислити творчо.