Змінена система освіти ще не встигла запрацювати повноцінно по всій країні, як вже обросла численними здогадами та міфами.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНасправді, більшість побоювань щодо "нової української школи" виявилися безпідставними. Розглянемо найбільш розповсюджені із них:
Укрупнення шкіл знищить українське село
Насправді ці нововведення за законом – справа добровільна і спрямована на покращення якості освіти. Малокомплектні навчальні заклади призводять до неналежного рівня знань у дітей.
Профільні школи погано впливають на світогляд учнів
Суть ініціативи – розвинути цікаву для школяра тему, при цьому не шкодячи іншим знанням. Тепер з 5-го класу учні матимуть змогу обрати предмети для поглибленого вивчення, а решта будуть навчатись з меншим навантаження, у 9 класі завершиться загальний цикл предметів і близько 50% предметів – можна буде обирати.
Профільні предмети в школах: як обирають
Така практика досить популярна в ЄС. Там діти вибирають освітню траєкторію ще з малечку, аби потім легше вступити до high school (останні три роки навчання).
Скасування природничих спеціальностей
Такі предмети, як "біологія", "фізика" і "хімія" нікуди не зникнуть. Учні, не зацікавлені у професіях, пов’язаних з природничими спеціальностями, зможуть проходити скорочений інтегрований природничий курс.
Структура нової української школи
Згаданий курс поєднає фізику, хімію, біологію, географію, астрономію та екологію. Він рекомендуватиметься до проходження учням 10-11-их класів, суспільно-гуманітарного, спортивного та художньо-естетичного профілів.
Низькі зарплати і звільнення вчителів
Причина в неправильному розподілі коштів місцевими громадами. Законом "Про освіту" передбачено мінімальну ставку вчителів на рівні 3 мінімальних зарплат – 9600 гривень, проте – зарплати зростатимуть поступово. У 2018 році зростання відбудеться на 25%.
Заборона батьківських комітетів
Вони також залишаться, але рішення про створення чи ліквідацію прийматиме навчальний заклад самостійно. Крім того, новий закон "Про загальну середню освіту" деталізуватиме порядок створення органу батьківського самоврядування та його взаємодії зі школою та її засновником (місцевими органами самоврядування).
Дивіться: Нова українська школа. Як працює навчальний заклад за пілотним проектом?
Як повідомляв портал "Знай.ua", систему освіти в Україні порівняли з європейською.