А першим деревом, якого торкався подих осені була береза. Потім листя втрачали в'яз, липа і черемха. Розуміючи, що осінь вже дуже близько, люди намагалися закінчити всі свої справи і польові роботи. Щоб нічого не згнило і нічого неприбраного не залишилося.

Повір'я

У царській Росії був дуже незвичайний звичай. Молоді люди влаштовували «похорон мух». Це було символом загибелі комах під час холодів. Мертвих мух клали в маленькі гробики з горіхової шкаралупи або овочів, а потім закопували в землю. Все це проходило з танцями і піснями.

Також люди вважали, що щоб одяг не переніс хворобу на людину знову, потрібно його спалити. І спалювали всі старі речі, щоб вогонь забрав скорботи, хвороби і печалі. А щоб не захворіти чимось новим, робили дерев'яні і трав'яні обереги. Щоб маленькі діти не хворіли їх обливали на порозі будинку водою з відра.

Якраз був час для домашніх заготовок на зиму. Щоб вони не псувалися і зберігали смак згодом, в цей день не можна було ходити до церкви, на цвинтарі і поминати чорта. Селяни ж дожинали хліб і удобрювали землю.

Популярні новини зараз

Дружина Дзідзьо відверто розповіла про проблеми в родині: "Не ночує вдома"

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

17-річний школяр зарубав сокирою батьків і маленьку сестру: мріяв стати блогером

Колишній партнер "Холостячки" Мішиної зізнався, що потребує допомоги: "Прощайте"

Показати ще

У цей день обов'язково потрібно було допомагати всім знедоленим, особливо сиротам і вдовам, які самі не все можуть зробити. 30 серпня знедоленим кожна сім'я щось приносила, хтось приносив овочі, хтось - борошна або зерна, хтось - трохи льону або вовни. Кожен намагався допомогти хоч чимось, в тому числі і фізичною працею, особливо тим сім'ям, в будинку у яких немає чоловіків. Вдовині помочі часто закінчувалися загальним обідом, який готували вскладчину.

Прикмети 30 серпня

  • На сході сонця небо червоне - погода буде вітряною.
  • Якщо вранці туман і роса, значить погода буде хороша.
  • Якщо на Мирона вітер дме поривами, то очікується тиха погода, якщо ж дме безперервно, то найближчим часом буде негода.
  • Сонце сідає в хмару - в найближчі дні дощитиме.
  • Останній журавель полетів в цей день - значить на свято Покрови буде досить холодно.
  • На Мирона не відсієш - на наступний рік збереш одні квіточки.
  • Ті, що народились 30 серпня, проживуть довге і плідне життя. Вони можуть стати добрими цілителями або заступниками людей. Носити їм слід агат.