Зоопсихологи розповіли, чому собаки можуть гавкати на одну людину, а на іншу - ні. Річ у тім, що чотирилапих може непокоїти запах від незнайомця.

Пси мають у 10 разів кращий нюх, ніж у людини. Через це ми не можемо уявити, як вони сприймають цей світ і яку додаткову інформацію отримують. Навчені собаки вміють розрізняти навіть близнюків, які живуть разом і харчуються однаково. Ці тварини відчувають запахи тих місць, де ви були, людей, з якими ви були, навіть якщо пройшло кілька годин після цього.

Собака може відчути щось для вас невловиме в іншій людині і почати гарчати. Це не повинно вас турбувати. Пес може вловити запах, який вона звикла асоціювати з чимось негативним. Всі реакції собак засновані на їхньому попередньому досвіді.

Крім того, песики довіряють і зору, хоч і в меншій мірі. Іноді вони гарчать на людей, коли бачать в них якусь особливість, яка нагадує про загрозу: зріст і манера рухатися, наприклад. Ось тому пси часто гавкають на знайомих, коли ті надягають капелюх або йдуть під парасолькою.

Якщо ви впевнені, що людина не несе ніякої загрози, навчіть собаку ставитися до неї спокійно. Повторюйте команди, за які ви її заохочуєте, кілька разів. Потрібно, щоб вона виконувала і не замислювалася. Коли буде наближатися ваш знайомий, продовжуйте проробляти процедуру. Нагородите собаку її улюбленими ласощами. Потім попросіть гостя дати команду, потім нехай теж пригостить тварину.

Популярні новини зараз

Еллерту з "Холостячки" поставили діагноз по фото з Мішиною: "Треба лікувати"

Так проникливо і щиро на "Голосі країни" ще не співали: Тіна Кароль і Дорофеєва ледь тримаються

За відмову вакцинуватися - штраф: юристи назвали українцям головні ризики

Перехід на "літній час" скасовується? У Зеленського готові вирішити болюче питання українців

Показати ще

Ні в якому разі не можна бити собаку і таким способом показувати, хто головний. Краще приділіть час дресируванню. Використовуйте свій розум, щоб дати зрозуміти собаці, чого ви від нього чекаєте. Ваше завдання - перехитрити його. Це складно, але можливо.

Не потрібно сумніватися в людині, якщо собака на нього гавкає. Можливо, він пахне чимось, що викликає у нього невпевненість. Побудуйте між ними довірчі відносини з допомогою тренувань і винагороди.

Помилуйтеся песиками, які вважають себе злими, але насправді вони кумедні

Як повідомляв портал "Знай.ua", дивовижний пес бурого кольору і з мордою як у ведмедя потрапив у притулок для покинутих тварин.