Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих – свято, яке щороку відзначається 13 жовтня. Малоймовірно, що про нього знає хоча б десята частина всього населення Замлі, але тим не менш, таке свято досить важливий для нас. До того ж Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих – це дуже хороший привід, щоб згадати найжахливіші катаклізми в історії людства.

Найстрашніші катаклізми в історії людства

Землетрус у Сирії. 1202 рік

Цей катаклізм був не стільки потужним, стільки тривалим і масштабним. Землетрус у Сирії був настільки величезним, що відчувався навіть на території Вірменії, а його епіцентром було Мертве море. Сказати точно, скільки людей загинуло, не вийде, але за найскромнішими підрахунками істориків, не менше 1 мільйона чоловік.

Землетрус і цунамі в Португалії. 1755 рік

Популярні новини зараз
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці "Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

Це сумна подія відбулася в Лісабоні. Тоді, у День всіх святих землетрус почався о 9 ранку, і буквально за 15 хвилин утворилася 15-метрова хвиля, яка накрила місто. Більшість жителів Лісабона тоді були в церквах, і шансів врятуватися у них не було. Тоді померло від 60 до 80 тисяч людей.

Повінь у Китаї. 1931 рік

Саме ця трагічна подія вважається найбільшим катаклізмом в історії людства. Повінь у Китаї в цілому забрала життя понад 4 мільйонів осіб. Тоді річки Янцзи і Хуанхе зруйнували, стримуючі їх дамби, і потекли, змітаючи все на своєму шляху. Було знищено кілька провінцій, величезну частину сільського господарства, і повністю "змите" місто Гаою. Ті, хто зумів пережити саму повінь, вмирали від її наслідків: розруха, голод, епідемії.

Циклон Бхола. 1970 рік

Це один з найбільших катаклізмів 20 століття. 13 листопада 1970 року на острови і узбережжя Східного Пакистану обвалилася хвиля висотою 15 метрів. Вона змивала на своєму шляху все, і за короткий час забрала життя понад 500 тисяч осіб. Але на цьому все не закінчилося. Люди звинуватили уряд Пакистану в бездіяльності і почалася громадянська війна, де загинуло чимало людей. Результатом цього стала незалежність Бангладеш.

Тепер ви розумієте, чому таке свято, як Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих дійсно дуже важливе для всього світу.

Дивіться: 13 жовтня - Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих