Фільм "Українські ловеласи" проекту "Історичної правди з Вахтангом Кіпіані" розповідає про те, що українці до ХХ століття мали уявлення про створення сім'ї засновані на пошуку вигідного партнера.

"Навіть якщо дівчина була потворною і відвертою калікою, однак з хорошим приданим, то мала більше шансів, що її засватає хороший господар. Селяни говорили: "Добрі воли і гнилу корову повезуть", - розповідає кандидат історичних наук Оксана Кісь.

Чоловіки шукали багату дружину через газетні оголошення. Жінки хотіли вийти заміж за студентів університету, медиків і юристів. Вважалося, що вони мають перспективне майбутнє. Шлюб тоді був життєво необхідним.

"Оголошення "митромониальные", як тоді називали, або ж в дужках ще писали "женячка", коштували дорого. Наприклад, якщо за оголошення про пошук роботи платили 10 грошів, то за ці - по 20 грошів за слово", - розповідає вчений секретар державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові Софія Легін.

Популярні новини зараз
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Показати ще

У селах молоді люди могли одружитися через кілька годин після знайомства.

"Батьки привозили дочок, дуже принаряженных, добре одягнених. Виставляли вздовж мосту, де вони стояли зі своїми мамами, а хлопці ходили туди-сюди і придивлялися до тих дівчат. Яка сподобалася, розпитували про те й інше і часом протягом тієї ярмарки укладали шлюб", - зазначає Оксана Кісь.

До подружньої зради чоловіка ставилися з розумінням, а жінок за це суворо засуджували.

"Жінку вважали зрадницею, якщо вона мала якийсь зв'язок на стороні, а чоловік - за умови, якщо у нього була не просто жінка на стороні, але і діти", - говорить Оксана Кісь.

Як повідомляв портал "Знай.uа" в День святого Валентина 14 лютого в Україні планують одружитися 1830 пар.