В мережі опублікували раритетні фотографії української столиці, зроблені в листопаді 1943 року, коли війська Верхмата були витіснені солдатами Червоної Армії.

На своїй сторінці у Facebook спільнота "Пустощі східноєвропейської Кліо" виклалf дивовижну добірку знімків того непростого часу.



Окупація столиці тривала 778 днів. За цей час війська Гітлера знищили майже 200 тисяч жителів. Більше 100 000 киян були вивезені на каторжні роботи в Німеччину. Велике місто, в якому до війни нараховувалося 900 тисяч осіб, майже спорожніло.


Популярні новини зараз
Нові правила військового обліку: українців штрафуватимуть без їхнього відома Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще

Київську наступальну операцію радянських військ провели з 3 по 13 листопада 1943 року. До ранку 6 листопада німецькі війська з Києва були витіснені.
Офіційна статистика говорить про 417 тисяч загиблих при форсуванні Дніпра і взяття столиці України. Але скільки саме людей загинуло в операції, напевно, ніхто і ніколи не дізнається.




Справа в тому, що при наступі на місто радянське командування віддало польовим військкоматам наказ мобілізувати чоловіче населення не старше 50 років у всіх звільнених населених пунктах. В результаті 40 місяців воєнних дій на території України задіяли близько 2,3 мільйонів людей в чотирьох українських фронтах, десятки мільйонів українців загинули на полі бою.



Наступ Червоної Армії на територію України почаdся в 1943 році. З цього часу протягом року війська Радянської армії здійснили більше десяти успішних наступальних операцій, в ході яких німці втрачали свої позиції. Серед них Білгород-Харківська, Донбаська операції, Битва за Дніпро, Дніпровсько-Карпатська, Кримська операції.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" публікував фотографії 50-річної давнини, на яких зображений ще старий проспект Перемоги.